• rozwiń

Uber zamówił sto tysięcy limuzyn

Uber zamówił sto tysięcy limuzyn
Foto: CC BY Flickr/ Alper Çuğun Foto: Branża taksówkarska oskarża Ubera o nieuczciwą konkurencję

Uber, firma oferująca aplikacje pozwalające na rezerwację przejazdów samochodowych za pomocą telefonu komórkowego, zamówiła u Daimlera 100 tys. mercedesów klasy S - poinformował w piątek niemiecki "Manager Magazin".

Gazeta podając informacje o zamówieniu powołała się na źródła zarówno w Uberze jak i u producenta samochodów.

Magazyn poinformował także, że Uber jest szczególnie zainteresowany pojazdami autonomicznymi. Daimler zapowiadał, że tego typu auta jego produkcji będą dostępne dopiero po 2020 roku.

Czym jest Uber?

Uber to aplikacja na smartfony pośrednicząca w kontakcie między kierowcami, którzy prywatnym samochodem gotowi są świadczyć usługę przewozu, a klientami. Przejazd z kierowcą Ubera jest często (choć nie zawsze, bo cena zależy od popytu) znacznie tańszy niż tradycyjną taksówką, a opłata pobierana jest bezpośrednio z karty kredytowej klienta.

Branża taksówkarska oskarża Ubera o nieuczciwą konkurencję. Kierowcy Ubera nie mają licencji, za które w niektórych krajach taksówkarze muszą zapłacić tysiące euro. Zazwyczaj nie odprowadzają też podatków od dochodów, uzyskanych z przewozu osób, ani nie są zatrudnieni przez Ubera, który nie odprowadza za nich żadnych składek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
krytar
macie jakieś potwierdzenie tego faktu? Jakieś szczegóły? Jakieś źródła potwierdzające tą wiadomość? czy też dryfujecie w stronę brukowca powielającego niepotwierdzone sensacyjne plotki ?
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane