• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Brytyjski sąd zajmie się licencją dla Ubera

Gnyp o planach Ubera Odtwórz: Gnyp o planach Ubera
Gnyp o planach Ubera "Źródło: TVN24 BiS"

W przyszłym roku brytyjski sąd zajmie się sprawą pozbawienia Ubera licencji na działalność w Londynie. Firma odwołała się od decyzji miejskich urzędników, którzy we wrześniu uznali, że Uber m.in. mało odpowiedzialnie podchodzi do kwestii sprawdzania przeszłości kryminalnej zatrudnianych kierowców.

Londyński sąd ma się zająć sprawą na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Jak informuje Reuters wysłuchanie stron ma rozpocząć się 30 kwietnia i potrwać 5 dni, prawdopodobne jest jednak dalsze przesunięcie terminu. Sąd ma zdecydować również, czy związek zawodowy GMB i Stowarzyszenie Londyńskich Kierowców Taksówek będą mogli uczestniczyć w sprawie. 

Uber traci licencje

Zarząd Transportu Miejskiego w Londynie pod koniec września poinformował, że nie przedłuży licencji Uberowi na działalność w Londynie. W uzasadnieniu decyzji TfL wskazano na "brak organizacyjnej odpowiedzialności" w kwestii podejścia Ubera do informowania organów ścigania o przestępstwach dokonywanych przez kierowców oraz sprawdzania ich przeszłości kryminalnej w procesie zatrudnienia.

To nie jedyne kłopoty firmy w Wielkiej Brytanii. Poza Londynem licencja Ubera została zawieszona w Sheffield na północy Anglii. Nad jej wycofaniem zastanawiają się również władze Brighton na południu kraju.

Amerykańska firma odwołała się od decyzji londyńskich urzędników. Do czasu pełnego rozstrzygnięcia sprawy Uber zachowa prawo świadczenia usług w stolicy Wielkiej Brytanii na wcześniejszych zasadach.
Uber w Londynie zatrudmnia 40 tys. kierowców. To blisko jedna trzecia prywatnych pojazdów świadczących usługi przewozowe w stolicy Wielkiej Brytanii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane