• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Transport

Uber wsiada do helikoptera

Uber wsiada do helikoptera
Foto: flyblade.com Foto: Za przelot trzeba będzie zapłacić 695 dolarów

Uber wraz z producentem helikopterów Blade pracuje nad stworzeniem usługi przewożenia pasażerów helikopterem na festiwal muzyczny odbywający się w amerykańskiej Dolinie Coachella. Za taką przyjemność należałoby jednak zapłacić niemal 700 dolarów.

"Uber dla helikopterów" - tak będzie nazywała się specjalna usługa dla osób, które chcą dotrzeć na festiwal muzyczny w Dolinie Coachella (USA, Kalifornia), który będzie odbywał się w kwietniu tego roku. Loty będą odbywały się z lotniska Van Nuys Airport nieopodal Los Angeles, a punktem docelowym będzie Palm Springs, które znajduje się tuż obok Doliny Coachella.

Jakie ceny?

Za jedno miejsce w śmigłowcu na tej trasie trzeba będzie zapłacić 695 dolarów. Natomiast jeśli będziemy chcieli zamówić cały helikopter, to musimy liczyć się z wydatkiem 4170 dolarów. Wtedy na pokład będziemy mogli zabrać sześć osób.

Jak pisze "Business Insider" usługa jest skierowana dla majętnych osób, które nie chcą utknąć w aucie na autostradzie, bowiem pokonanie 200 km odcinka potrafi ze względu na duże obciążenie ruchu zająć nawet kilka godzin. Tymczasem lot śmigłowcem zajmie zaledwie 55 minut.

Nie tylko lot

Osoby, które zdecydują się na luksusową usługę będą mogli nie tylko zaoszczędzić czas, ale także skorzystać z niezwykłych usług. Do ich dyspozycji będzie ekskluzywne pomieszczenie przygotowane przez firmę Blade, gdzie będą mogli do woli korzystać m.in. z baru. Pasażerowie po wylądowaniu w Palm Springs podróż na festiwal będą kontynuować SUV-ami, a ich bagaże - jeśli sobie tego zażyczą - będą mogły trafić bezpośrednio do hotelu.

Festiwal w Dolinie Coachella to wielkie wydarzenie dla fanów muzyki. W zeszłym roku wzięło w nim udział niemal 200 tys. osób. Loty śmigłowcem można rezerwować do 24 kwietnia, czyli ostatniego dnia trzydniowej imprezy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane