• rozwiń
  • WIG20 2182.11 +0.80%
  • WIG30 2468.25 +0.69%
  • WIG 57386.66 +0.63%
  • sWIG80 11467.10 +0.16%
  • mWIG40 3642.79 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:53

Dostosuj

Temat: Transport

Uber planuje podbój Chin. Ekspansja na ponad 100 miast

Uber planuje podbój Chin. Ekspansja na ponad 100 miast
Foto: Uber / press kit Foto: Aplikacja Uber budzi kontrowersje w wielu krajach

Władze kontrowersyjnej firmy oferującej transport spełecznościowy planują ekspansję. Chcą rozszerzyć działalność na ponad 100 chińskich miast w ciągu najbliższego roku.

Travis Kalanick, szef Ubera ogłosił w Pekinie, że firma Baidu, do której należy najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Chinach, będzie jednym z partnerów Ubera w tym kraju.

Wielkie plany

Szef Ubera poinformował również, że chce poszerzyć działalność na ponad 100 kolejnych miast w Chinach. Obecnie z usług za pomocą smartfona i aplikacji Uber mogą korzystać mieszkańcy 20 miast.

Taka decyzja oznacza, że Uber rzucił wyzwanie lokalnemu rywalowi firmie Didi Kuadi, która również oferuje przewóz osób, a niedawno zyskała inwestora, który włoży w biznes 3 mld dolarów. Didi Kuadi współpracuje z wielkimi chińskimi firmami internetowymi - Alibabą oraz Tencent.

Kalanick stwierdził również, że jeszcze dziewięć miesięcy temu jego firma miała 1 proc. chińskiego rynku. Obecnie jej udziały wynoszą 30-35 proc.

Nowe przepisy

Aplikacja Uber budzi kontrowersje w wielu krajach. Przeciwko usłudze protestują tradycyjne przedsiębiorstwa taksówkowe, powołując się na wymogi formalne, jakie obowiązują kierowców zawodowo przewożących pasażerów.

Także w Guangzhou (Kantonie) na południu Chin policja przeszukała niedawno biura Ubera w związku z podejrzeniem, że firma ta narusza przepisy regulujące przewóz pasażerów.

Jak podaje BBC władze Chin pracują nad przepisami, które mają obejmować usługi oferowane przez Ubera. Według planów stosowne zmiany wejdą w życie jeszcze w tym roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane