• rozwiń
  • WIG20 2321.06 +0.55%
  • WIG30 2664.36 +0.68%
  • WIG 59748.18 +0.53%
  • sWIG80 11573.88 -0.37%
  • mWIG40 4026.44 +0.73%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:16

Dostosuj

Temat: Chiny

Uber ustępuje w Chinach. Łączy się z największym konkurentem

Foto: PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG Foto: Na mocy umowy między dwoma firmami Uber otrzyma 18 proc. udziałów w nowej firmie

Nie możesz kogoś pokonać? Dołącz do niego - najwyraźniej z takiego założenia wyszli właściciele Ubera w Chinach i połączyli się z największym konkurentem w tym kraju firmą Didi Chuxing.

Uber China połączył się z największym konkurentem w kraju firmą Didi Chuxing. Spółka powstała w wyniku scalenia jest już warta 35 mld dolarów. 

Współpraca

Na mocy umowy między tymi dwoma podmiotami Uber otrzyma 18 proc. udziałów w nowej firmie. Natomiast chińska spółka ma wyłożyć miliard dolarów na rozwój amerykańskiego giganta. Umowa zakłada również, że Cheng Wei, założyciel Didi Chuxing dołączy do zarządu firmy Uber, a Travis Kalanick, prezes Ubera znajdzie się w zarządzie Didi.

Uber rozpoczął działalność w Chinach w 2013 roku. Po trzech latach jego kierowcy wozili pasażerów już w blisko 60 miastach. Mimo szybkiego rozwoju, na kluczowym dla Kalanicka rynku, działalność firmy przynosiła straty. Był to efekt mocnej konkurencji w postaci Didi Chuxing.

Głos rozsądku

Fuzja Ubera z największym rywalem może sugerować, że Amerykanie poszli po rozum do głowy i zamiast walczyć o azjatycki rynek mogą połączyć siły. - Didi było zaciętym konkurentem. Nie mam wątpliwości, że działając razem, będziemy silniejsi - ocenił Travis Kalanick.

Działalność Ubera budzi wiele kontrowersji, także w Polsce. Zobacz materiał "Faktów TVN".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane