• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nieszczęśliwy jak miliarder. Twórca Minecrafta czuje się samotny

Twórca Minecrafta czuje się nieszczęśliwy Odtwórz: Twórca Minecrafta czuje się nieszczęśliwy
Foto: flickr.com/ (CC BY-NC 2.0)/ Vincent Diamante | Video: TVN24 BiS Foto: Markus Person jest jednym z najbogatszych Szwedów | Video: Twórca Minecrafta czuje się nieszczęśliwy

Okazuje się, że pieniądze szczęścia nie dają. Przynajmniej nie każdemu. Wśród tych nieszczęśliwych jest jeden z najbogatszych szwedów - Markus Persson. Twórca popularnej gry Minecraft zdradził, że od kiedy jest bogaty, czuje się wyizolowany ze społeczeństwa.

Markus Persson to szwedzki miliarder, który ogromny majątek zawdzięcza temu, że stworzył niezwykle popularną grę internetową - Minecraft. Okazuje się, że fortuna nie przyniosły mu szczęścia.

Problemy miliardera

Persson poskarżył się na Twitterze, że od kiedy ma tak wielki majątek czuje się nieszczęśliwy i osamotniony. Pisał też, że bycie miliarderem oznacza brak jakichkolwiek powodów, aby się starać o cokolwiek w życiu, a "interakcja z drugim człowiekiem stała się niemożliwa, ze względu na brak równowagi".

Programista uważa również, że bycie miliarderem oznacza wieczne patrzenie na własne odbicie w monitorze komputera w oczekiwaniu na kolegów, którzy muszą pracować i poświęcać się rodzinie. Narzeka też, że z powodu milionów na koncie nie może znaleźć dziewczyny.

Twórca gry

Szwed jest jednym z twórców kultowej gry Minecraft, która sprzedała się w milionach kopii na całym świecie. Gra umożliwia budowanie rozmaitych konstrukcji w trójwymiarowym, otwartym świecie. Jest jedną z najpopularniejszych wśród graczy używających zarówno komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych.

Przed rokiem firmę, do której należały prawa do Minecraft przejął Microsoft. Technologiczny gigant zapłacił za nią 2,5 mld dolarów. Lwia część tej kwoty trafiła do Perssona.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane