• rozwiń

Wpadka Twittera. Teraz prosi wszystkich użytkowników o zmianę haseł

Twitter pozywa resort sprawiedliwości i FBI Odtwórz: Twitter pozywa resort sprawiedliwości i FBI
Twitter pozywa resort sprawiedliwości i FBI "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Twitter poprosił ponad 330 milionów swoich użytkowników, aby zmienili hasła. Serwis społecznościowy przyznał, że część z nich przechowywał w niezaszyfrowanej formie.

Twitter maskuje hasła użytkowników zapisując je w swoim systemie jako kombinację losowych liter i cyfr. Proces ten nazywa się "hashingiem".

Zdemaskowane hasła

Firma poinformowała, że wystąpił błąd, który spowodował zapisanie niektórych haseł, zanim zostały one zastąpione losowym kodem. W ten sposób hasła pozostały odkryte w wewnętrznym systemie Twittera.

"Przykro nam, że tak się stało" - poinformował Twitter na swoim blogu.

Serwis podkreślił, że błąd został już naprawiony, a wewnętrzne śledztwo nie wykazało żadnego dowodu na to, że hasła zostały skradzione lub wykorzystane przez nieuprawnione osoby. Zachęca jednak użytkowników, aby na wszelki wypadek zmienili hasła.

Oprócz zmiany hasła użytkownicy powinni włączyć usługę dwuskładnikowego uwierzytelniania, aby zapobiec włamaniom na konta.

Twitter nie podał liczby haseł, których dotknął problem. Przyznał jednak, że była ona "znaczna", a okres, przez który były one niezaszyfrowane trwał przez kilka miesięcy.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane