• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Twitter po raz pierwszy "zaćwierkał" 10 lat temu. Tak wyglądał pierwszy tweet

Twitter po raz pierwszy "zaćwierkał" 10 lat temu. Tak wyglądał pierwszy tweet

Najnowsze informacje, komentarze, możliwość kontaktu z gwiazdami. To tylko niektóre z możliwości Twittera, który w poniedziałek obchodzi swoje 10. urodziny. Przez tą dekadę portal społecznościowy zmagał się także z rosnącą konkurencją ze strony podobnych serwisów, których pojawia się coraz więcej.

Portal społecznościowy, którego współzałożycielem jest Jack Dorsey rozpoczął świętowanie już w niedzielne popołudnie. Przy tej okazji pojawił się również okazjonalny hashtag #LoveTwitter.

Podziękowania

"21 marca przed dziesięcioma laty zaczęło się od jednego tweeta. Od tego czasu w każdym momencie dnia ludzie kontaktują się ze sobą w najważniejszych sprawach - na całym świecie" - czytamy we wpisie na stronie Twittera.

Właściciele podziękowali również wszystkim użytkownikom za tworzenie wspólnej historii. A wszystko zaczęło się od tego tweeta Jacka Dorsey'a:
 

Po latach należy stwierdzić, że Twitter niewątpliwie zmienił sposób komunikacji w internecie ze względu na swój unikalny 140-znakowy format. Co lepiej lub gorzej, ale zachęca użytkowników do rozsądnego dobierania słów.

Platforma społeczna stała się również dla wielu pierwszym źródłem informacji o wydarzeniach na świecie mających miejsce w czasie rzeczywistym.

Przy okazji urodzin ludzie z całego świata składają życzenia, dzielą się swoimi spostrzeżeniami, a także wspominają swoje pierwsze tweety.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane