• rozwiń
  • WIG20 2182.55 +0.82%
  • WIG30 2468.98 +0.72%
  • WIG 57333.69 +0.54%
  • sWIG80 11455.50 +0.05%
  • mWIG40 3640.18 +0.10%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:21

Dostosuj

Trzy awarie w ciągu trzech tygodni. Facebook z kłopotami

Trzy awarie w ciągu trzech tygodni. Facebook z kłopotami

W ciągu ostatnich trzech tygodni Facebook zaliczył trzy poważne awarie. A akcje serwisu zanurkowały. Rzecznik Facebooka poinformował, że źródłem awarii był "błąd konfiguracji".

Do ostatniej awarii doszło w poniedziałek wieczorem. Nie wiadomo, ilu dokładnie użytkowników miało problem z niedziałającym Facebookiem. Wydaje się, że był on powszechny.

Kolejny raz

Rzecznik Facebooka w rozmowie z serwisem Mashable poinformował, że źródłem awarii był "błąd konfiguracji" i że firma pracuje nad przywróceniem wszystkich usług.

"Jesteśmy obecnie w takcie przywracania usług Facebooka. Wcześniejsze problemy z dostępem do serwisu wynikały z problemów w konfiguracji. Przepraszamy tych, którzy odczuli niedogodności" - podkreślił rzecznik.

Co dokładnie?

W ciągu ostatnich trzech tygodni Facebook zanotował problemu już trzeci raz. Wcześniej serwis miał problemy techniczne 17 i 24 września.

Serwis Mashable podkreśla, że podczas codziennej działalności systemy Facebooka sprawdzają konfigurację baz danych. Z informacji, które pojawiają się w internecie wynika, że informatycy serwisu dokonali niedawno lekkich zmian w tej konfiguracji, co zostało przez system odczytane jako błąd. To spowodowało kłopoty z działaniem strony. Jak czytamy, ostatnia awaria była spowodowana kłopotami w działaniu modułu o nazwie Facebook Graph API. Ten moduł odpowiada za wyświetlanie zawartości serwisu.

Facebook ma niemal 1,5 mld użytkowników, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu. Szacuje się, że spośród tej grupy 968 milionów, czyli 65 proc., korzysta z serwisu codziennie. Miliardowego użytkownika serwis odnotował w październiku 2012 roku.

Kłopoty popularnego na całym świecie serwisu nie przeszły niezauważone w sieci:Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane