• rozwiń

"Wieża Śmieci" zamiast Trump Tower. Tak ktoś zmienił nazwę w Google Maps

"Wieża Śmieci" zamiast Trump Tower. Tak ktoś zmienił nazwę w Google Maps
Foto: Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)/ Kenny Vannucci Foto: Trump Tower zmieniła nazwę na "Wieżę Śmieci"

Zamiast Trump Tower przy Piątej Alei na Manhattanie stanęła "Wieża Śmieci" (ang. Dump Tower). To wszystko efekt żartu jednego z internautów, który pokusił się o zmianę dotychczasowej nazwy w Google Maps. Koncern szybko zareagował.

Według nowojorskiej stacji telewizyjnej WPIX, internauci zauważyli nową nazwę budynku przy Piątej Alei w sobotę wieczorem czasu amerykańskiego.

Stanowisko Google

Jak pisze Mashable, wielu internautów o zmianę podejrzewa pracownika Google. I choć takie doniesienia nie zostały potwierdzone, to serwis zauważa, że zgodnie z regułami obowiązującymi w popularnej amerykańskiej wyszukiwarce, wszelkie zmiany w bazie danych mapy są sprawdzane ręcznie, więc teoretycznie, ktoś musiał "potwierdzić" nową nazwę.

Rzeczniczka Google w rozmowie z Associated Press poinformowała, że firma zmieniła z powrotem nazwę Trump Tower na oryginalną. Wyjaśniała również, że użytkownicy pomagają aktualizować mapę, a to czasami prowadzi do nieścisłości.

Prezydent-elekt nie skomentował całego zamieszania.

Burza w sieci

Nie trzeba było długo czekać na reakcję zwolenników Donalda Trumpa na te wydarzenia. Wyrazili oni swe niezadowolenie we wpisach na mediach społecznościowych. "Haniebne" - pisała część z nich. 

Niektórzy radzili pracownikowi Google, odpowiedzialnemu za zmianę, aktualizację własnego CV.
 

 

Nie brakowało również internautów, którzy cieszyli się ze zmiany i chwalili "hakera".

 

Trump Tower

Trump Tower to 202-metrowy wieżowiec zlokalizowany przy Piątej Alei na Manhattanie w Nowym Jorku. Jest  zarządzany przez Trump Organization, będąc jednocześnie jej siedzibą.

Nazwany został na cześć właściciela i fundatora, amerykańskiego miliardera i prezydenta-elekta USA. Donald Trump i jego rodzina to nie jedyni znani lokatorzy budynku. Swoje apartamenty mają tam również m.in. aktor Bruce Willis i piłkarz Cristiano Ronaldo.

W czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Trump Tower mieścił się sztab wyborczy kandydata Partii Republikańskiej.

 

 

Przepustka do Trump Tower:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane