• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

"Pan Samochodzik" po japońsku. Zaskakująca premiera

"Pan Samochodzik" po japońsku. Zaskakująca premiera
Foto: Toyota Foto: Toyota Setsuna zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Milan Design Week

Japoński producent pokazał nowe dziecko. Pojazd koncepcyjny wykonany został w całości z drewna. I bardziej niż nowoczesny samochód, przypomina pojazd znany z przygód "Pana Samochodzika".

Dwumiejscowy samochód stworzono przy użyciu 86 obrobionych ręcznie paneli drewnianych, które jak zapowiadają producenci będą zmieniać swój kształt wraz z użytkowaniem pojazdu.

"W miarę upływu czasu będą zachodziły zmiany w kolorze drewna. Fizyczne zmiany w jego drewnianej karoserii będą natomiast odzwierciedlały więź z właścicielem i doświadczenie" - podkreśla Toyota.

Bez gwoździ

Poszczególne części są ze sobą połączone za pomocą tradycyjnych japońskich technik, okuriari i kusabi. Co oznacza, że do stworzenia samochodu nie jest wymagane użycie gwoździ.

Maksymalna prędkość z jaką pojedzie Toyota Setsuna to ponad 46 km/h. Co ciekawe, na desce rozdzielczej umieszczono specjalny zegar, który rejestruje lata użytkowania. Maksymalnie do 100 lat.

Samochód ma zostać oficjalnie zaprezentowany w najbliższy wtorek podczas Milan Design Week. Pojazd powstał we współpracy z firmą Sumitomo Forestry.

Targi Motor Show w Poznaniu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane