• rozwiń

Temat: Komputery

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego

Popularna wyszukiwarka torrentów zamknięta. Nikt nie wie, dlaczego
Foto: Shutterstock Foto: Wyszukiwarka torrentów przestała działać po 13 latach

Jedna z czołowych wyszukiwarek torrentów - Torrentz.eu została zamknięta. Wcześniej zawieszono kilka domen należących do Kickass Torrent, po aresztowaniu w Polsce założyciela serwisów, znienawidzonych przez przemysł rozrywkowy. Nie wiadomo jednak, czy te dwie sprawy łączą się.

Torrentz.eu działała nieprzerwanie od 13 lat. Serwis nie posiadał żadnych pirackich plików do ściągnięcia, ale pozwał wyszukiwać torrenty na setkach stron.  Od wczoraj ta popularna przeglądarka nie działa. Pojawiło się na niej tylko krótkie oświadczenie, że "była to darmowa, szybka oraz mocna meta wyszukiwarka".

Nielegalne pliki

Przemysł rozrywkowy za przeglądarką torrentz.eu nie przepadał, podobnie jak za stronami, które można było na niej wyszukać. W tym kontekście wielu komentatorów przypomina, że niedawno zatrzymano właściciela Kickass Torrent - najpopularniejszego dystrybutora nielegalnych plików w internecie.

30-letni Ukrainiec Artem Vaulin został zatrzymany w Polsce na wniosek sądu federalnego w Chicago. Zostaną mu przedstawione zarzuty łamania prawa.

Nie ma jednak informacji, które uzasadniałyby łączenie sprawy Kickass Torrent z zamknięciem torrentz.eu. Obecnie na stronie nie ma żadnych treści, nie wiadomo nadal, co było powodem jej zamknięcia.

Zobacz, gry nie są już rozrywką dla mężczyzn w wieku 15-30 lat:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane