• rozwiń

"To był wyjątkowo udany rok dla Apple". Rekordy dzięki Apple Pay i iPhone 6

"To był wyjątkowo udany rok dla Apple". Rekordy dzięki Apple Pay i iPhone 6
Foto: Apple Foto: Apple kończący się rok może zaliczyć do udanych

700 mld dolarów wynosi kapitalizacja akcji spółki Apple, co oznacza, że jest najdroższą firmą na świecie. Firma z Cupertino w Kalifornii może więc uznać kończący się rok za udany. Zaliczyła świetną premierę iPhone’a 6, a także wdrożyła usługi mobilnych płatności i Apple Pay.

Tavis McCourt, dyrektor zarządzający Raymond James Financial uważa, że coraz większa wartość akcji spółki to głównie efekt udanej premiery iPhone’a.

To nie koniec

- iPhone zwiększył udział w rynku. A każdy procent więcej na wycenie akcji to kilkuprocentowy zysk firmy - mówi McCourt. - Na rynku urządzeń mobilnych jest jeszcze wiele miejsca, szczególnie dla produktów z wysokiej półki cenowej, więc iPhone nie zbliżył się jeszcze do tej granicy nasycenia - dodaje.

Okres świąteczny okazał się dla obu modeli iPhone’a 6 bardzo dobry. - Wyniki sprzedaży będą dla Apple’a fantastyczne. Widać to choćby po dostępności samych telefonów. W wielu miejscach widzimy przypadki braku podaży - uważa McCourt.

Wyzwania

Zdaniem eksperta Apple może poprawić swoje wyniki w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. - Ważna jest tam cena. Szczególnie, że przybywa konkurentów, jak np. w Chinach, gdzie Xiaomi jest największym dostawcą smartfonów - twierdzi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane