• rozwiń

Szef Apple idzie na wojnę z fake newsami. "One zabijają ludzkie umysły"

Szef Apple idzie na wojnę z fake newsami. "One zabijają ludzkie umysły"
Foto: flickr.com/The Climate Group/(CC BY-NC-SA 2.0) Foto: Tim Cook, prezes Apple wzywa do stworzenie ogromnej kampanii przeciwko fałszywym informacjom

Tim Cook, prezes Apple chce, aby branża technologiczna podjęła działania przeciwko tzw. fake newsom, czyli fałszywym informacjom zalewającym przede wszystkim sieci społecznościowe. - To duży problem. One zabijają ludzkie umysły - uważa szef Apple.

Tim Cook wezwał przedstawicieli branży nowych technologii do stworzenia „ogromnej kampanii” przeciwko pladze fałszywych informacji, które mają ogromny wpływ na wiedzę i decyzje internautów.

Duży problem

- Musimy stworzyć wiele narzędzi, które pomogą stłumić fałszywe informacje. Ważne jednak, aby zrobić to bez ograniczania wolności słowa i pracy - mówił Tim Cook i dodał, że jego zdaniem fake newsy to plaga, która jest dużym problemem w wielu częściach świata. - Fake news zabijają ludzkie umysły - dodał.

Jego zdaniem edukacji medialnej powinni być uczone już najmniejsze dzieci. - Potrzebny jest nowy kurs, który spełni oczekiwania współczesnych, cyfrowych dzieci - uważa Tim Cook.

Fake news

Fake newsy to zmanipulowane, a zwykle fałszywe informacje, które gwałtownie rozprzestrzeniają się głównie za pomocą mediów społecznościowych.

W ostatnim czasie pojawiły się liczne doniesienia o wpływie fałszywych wiadomości na wynik wyborów prezydenckich w USA i rezultat brytyjskiego referendum w sprawie Brexitu. Eksperci mówią już nawet o cybernetycznym zagrożeniu dla demokracji. Szeroko o zjawisku tzw. fake news pisaliśmy w Magazynie TVN24.

Jedną z najpopularniejszych fałszywych informacji w czasie amerykańskiej kampanii prezydenckiej był fake news o tym, że papież Franciszek poparł Donalda Trumpa. Zobacz materiał wideo z 15.11.2016:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Kozibobek
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane