• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Ten samochód pojedzie na autopilocie. Ale za wypadki odpowiada kierowca

Ten samochód pojedzie na autopilocie. Ale za wypadki odpowiada kierowca
Foto: Tesla Foto: System utrzymuje auto na pasie ruchu oraz dostosowuje prędkość pojazdu w zależności do sytuacji na drodze

Tesla, producent elektrycznych samochodów, wypuści dzisiaj aktualizację oprogramowania dla swoich pojazdów, który wprowadza tryb autopilota. Dzięki niemu Model S i nowy model X będą mogły same jechać, zmieniać pas oraz dostosowywać prędkość w zależności do natężenia ruchu drogowego.

Szef Tesli Elon Musk poinformował, że tryb autopilota został zaprojektowany w taki sposób, aby kierowca zyskał na drodze więcej pewności. Podkreślił jednocześnie, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z systemu.

Musk powiedział, że jeśli samochód będzie uczestniczył w kolizji to odpowiedzialność zawsze spadnie na kierowcę. - Kierowca nie może od niej uciec - zaznaczył Amerykanin.

Jakie możliwości?

Autopilot do prowadzenia auta wykorzystuje działanie radarów, kamer, ultradźwiękowych czujników oraz danych geograficznych.

System utrzymuje auto na pasie ruchu oraz dostosowuje prędkość pojazdu w zależności do sytuacji na drodze. Dzięki autopilotowi samochód jest także w stanie samodzielnie zaparkować.

Nowe oprogramowanie będzie dostępne w Ameryce Płn. od dzisiaj. Inne regiony świata muszą poczekać na aktualizację jeszcze kilka tygodni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane