• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Elon Musk: Apple buduje elektryczny samochód, to dobre dla branży

Elon Musk: Apple buduje elektryczny samochód, to dobre dla branży
Foto: CC by SA Flickr/ Heisenberg Media Foto: Zdaniem Muska, wejście producenta iPhone'ów do branży samochodów elektrycznych będzie stanowiło rozszerzenie rynku

Rywalizacja na rynku samochodów elektrycznych nabiera rumieńców. - Tajemnicą poliszynela jest to, że Apple pracuje nad samochodem elektrycznym, aby rywalizować z Tesla Motors - przyznał Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Motors.

Choć Apple oficjalnie nie potwierdza, że pracuje nad samochodem elektrycznym, to zdaniem Muska "dość trudno coś ukryć, jeśli zatrudnia się ponad tysiąc inżynierów, by to zrealizować". A niedawno Apple zarejestrował takie domeny jak "apple.car" czy "apple.auto", co jeszcze bardziej rozdmuchało plotki o tym, że gigant IT pracuje nad stworzeniem samochodu.

Nie wywołuje to jednak u filantropa żadnego zaniepokojenia.

Zdaniem Muska, wejście producenta iPhone'ów do branży samochodów elektrycznych pomoże  rozwinąć rynek i okaże się korzystne dla branży. Celem Tesli nadal będzie produkcja najlepszych samochodów elektrycznych, co może pomóc i stanowić wzór także dla innych firm - dodaje Musk.

Co więcej, dyrektor generalny Tesli przewiduje, że w przyszłości ludzie będą traktować jazdę samochodami nie jako konieczność, ale jako hobby. Przy czym samochody, które nie są autonomiczne już niedługo będą anachronizmem - dodał.

Nowy model

Nie zabrakło również pytań o wyczekiwany przez rynek Model 3.

Elon Musk potwierdził, że najnowszy model Tesli wejdzie do produkcji pod koniec 2017 roku. Ale producent rozpocznie przyjmowanie zamówień na samochód już w marcu 2016 roku.

W Model 3 nie zabraknie nowinek technologicznych. Zgodnie z zapowiedziami, zaktualizowane oprogramowanie pozwoli na automatyczne parkowanie, czy też "przywołanie" pojazdu.
Ponadto, Musk w niedzielę poinformował na Twitterze, że za około 2 lata właściciele będą w stanie przywołać swoje elektryczne samochody będąc nawet w innym miejscu niż auto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane