• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Producent poduszek powietrznych wprowadza zmiany. Po największej akcji w historii

Producent poduszek powietrznych wprowadza zmiany. Po największej akcji w historii
Foto: Shutterstock Foto: Takata poinformowała o zmianach produkcyjnych

Firma Takata poinformowała amerykańskiego regulatora bezpieczeństwa, że nie będzie już używać azotanu amonu do wypełniania swoich poduszek powietrznych - pisze Rauters. Wadliwe poduszki zostały powiązane z sześcioma zgonami.

Fiat Chrysler, Honda i BMW poinformowały ostatnio, że wezwą do warsztatów 53 mln aut na całym świecie. Znaczna część, bo 34 mln aut pochodzi z rynku amerykańskiego.

Duża skala

Przez to ostatnie wezwanie do wymiany wadliwych części jest największym w historii kraju. Producenci samochodów używali poduszek powietrznych wyprodukowanych przez japońską firmę Takata, która jest jednym z największych na świecie dostawców tego elementu wyposażenia aut.

Wadliwe poduszki japońskiej firmy wybuchają niespodziewanie ze zbyt dużą siłą, wyrzucają także metalowe odłamki.

Azotan amonu jako materiał wypełniający poduszki łączony jest z wadliwym działaniem poduszek powietrznych i kilkudziesięcioma pęknięciami od 2003 roku. W USA wadliwie działające poduszki powietrze były w USA przyczyną 6 ofiar śmiertelnych. Ponad 100 osób zostało rannych.

Eksperci NHTSA i resortu transportu ustalili, że przyczyną awarii może być wilgoć, która w dłuższym okresie czasu dostaje się do systemu napełniania poduszek powietrzem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane