• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

TAG Heuer łączy siły z Googlem i Intelem. Ich smartwach powalczy z zegarkiem Apple'a

TAG Heuer łączy siły z Googlem i Intelem. Ich smartwach powalczy z zegarkiem Apple'a
Foto: tagheuer.com Foto: Do mechanizmu zaprojektowanego przez TAG Heuer dodany zostanie procesor Intela, a za funkcjonowanie całości będzie odpowiadał system operacyjny Google, znany z innych urządzeń tego typu - Android Wear

Szwajcarski producent zegarków TAG Heuer ogłosił w czwartek nawiązanie współpracy z amerykańskimi gigantami informatycznymi: Google i Intelem. Do końca roku ma powstać mechaniczny zegarek wyposażony w rozwiązania znane z tzw. inteligentnych urządzeń.

Do mechanizmu zaprojektowanego przez TAG Heuer dodany zostanie procesor Intela, a za funkcjonowanie całości będzie odpowiadał system operacyjny Google, znany z innych urządzeń tego typu - Android Wear.

Z Doliny Krzemowej

Producent zegarków poinformował o nawiązaniu współpracy podczas dorocznej konferencji w Szwajcarii, na której spotykają się twórcy czasomierzy i przedstawiciele branży jubilerskiej.

- Rozwiązania technologiczne będą pochodzić z Doliny Krzemowej. Jednak koperta zegarka, tarcza, wzornictwo, pomysł, korona - te części będą pochodzić ze Szwajcarii - zapewniał na początku tego roku prezes TAG Heuer Jean-Claude Biver w rozmowie z Bloombergiem.

W wywiadzie ujawnił, że nowy produkt będzie wyposażony w takie funkcje jak nawigacja GPS czy monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Zegarek ma także obsługiwać specjalne aplikacje sportowe dedykowane dla dyscyplin sponsorowanych przez firmę.

Funkcje nowego zegarka i jego cena mają być ujawnione w czwartym kwartale 2015 roku. Samo urządzenia ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane