• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Obsługa klienta przejdzie rewolucję. Sztuczna inteligencja zmieni kadry

Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody Odtwórz: Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody
Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody

Elementy sztucznej inteligencji do 2020 roku będą implementowane w niemal każdej aplikacji udostępnianej zarówno jako produkt, jak i usługa - przewidują eksperci z firmy analitycznej Gartner.

Mechanizmy sztucznej inteligencji (SI) już teraz znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Przedsiębiorstwa wykorzystują rozwiązania z elementami SI m.in. w obsłudze klienta – w formie chatbotów, wirtualnych doradców i systemów automatyzujących obsługę wielokanałową (omnichannel).

Więcej możliwości

Gartner przewiduje, że do 2020 roku 85 proc. interakcji na linii konsument – obsługa klienta zachodzić będzie przy użyciu rozwiązań opartych na SI.

Elementy sztucznej inteligencji znajdują zastosowanie również w aplikacjach na użytek HR i księgowości oraz w zarządzaniu firmowymi wydatkami. - To bardzo obfity w dane obszar zarządzania przedsiębiorstwem, o dużym potencjale analitycznym. Samo gromadzenie cyfrowych informacji mija się z celem, gdy nie można ich przekształcić w cenne biznesowe spostrzeżenia – tłumaczy Robert Mikołajski z Atmana, lidera polskiego rynku data center.

Zdaniem Mikołajskiego odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na przetwarzanie danych ma być właśnie sztuczna inteligencja.

Zgodnie z lipcowym raportem KPMG aż 76 proc. globalnych technologicznych liderów zamierza zwiększyć zatrudnienie w kadrze IT, przygotowując się do wdrażania systemów i aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Według IDC do końca roku wydatki na rozwiązania korzystające z elementów sztucznej inteligencji wzrosną o 60 proc. względem 2016 i osiągną 12,5 mld dol. W 2020 nakłady ponoszone na ten cel przez przedsiębiorstwa na całym świecie wzrosną już do ponad 46 mld dol.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane