• rozwiń

Temat: Podatki

Sztuczna inteligencja odnajdzie oszustów podatkowych. I odpowie na pytania

Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody Odtwórz: Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody
Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody

Japoński fiskus planuje wykorzystywać sztuczną inteligencję do automatycznego wyszukiwania osób mogących popełniać przestępstwa podatkowe, a także do odpowiadania na pytania podatników - informuje dziennik "Japan Times".

Wsparcie informatycznych systemów japońskiej agencji podatkowej jest według niej niezbędne, ponieważ liczba firm wzrosła o 30 proc. wobec poziomu z 1989 r., natomiast zatrudnienie w urzędzie zmalało.Algorytmy informowałyby podatników, jeżeli kwoty deklarowane w zeznaniach podatkowych wskazywałyby na potencjalne nieprawidłowości. System byłby w stanie odpowiadać na pytania związane ze sprawami podatkowymi za pośrednictwem mediów społecznościowych i poczty elektronicznej.

To przyszłość

Z raportu "Przygotowanie do przyszłości sztucznej inteligencji”, który opracowali analitycy z administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych wynika, że sztuczna inteligencja zmieni dotychczasowy kształt rynku pracy.

Z jednej strony automatyzacja może oznaczać lepszą wydajność i potencjał tworzenia bogactwa. Z drugiej strony, może zastąpić wielu pracowników i zmniejszyć zapotrzebowanie na ich umiejętności. Do najbardziej zagrożonych należą zajmujący stanowiska najniższego szczebla - ocenili eksperci.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane