• rozwiń

Powstała sygnalizacja świetlna dla zapatrzonych w smartfony

Sygnalizacja świetlna dla fonoholików Odtwórz: Sygnalizacja świetlna dla fonoholików
Foto: Reuters Foto: W Holandii zamontowano sygnalizację świetlną dla fonoholików | Video: Sygnalizacja świetlna dla fonoholików

W Holandii zainstalowano specjalną sygnalizację świetlną dla przechodniów czy nawet i rowerzystów, którzy są zapatrzeni w ekrany swoich telefonów. - Zaobserwowaliśmy, że ludzie coraz częściej używają swoich smartfonów w ruchu- mówił Dolf Roodenburg, inżynier i pomysłodawca projektu. - Nasz raport pokazał, że 1 na 5 wypadków rowerowych między 12 a 18 rokiem życia był spowodowany właśnie przez używanie telefonów. Oczywiście chcielibyśmy zakazać używania ich w ruchu, ale to mrzonka - dodał. Światła są zamontowane w chodniku tak, aby zasygnalizować, kiedy można bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy bez konieczności podnoszenia wzroku i patrzenia na tradycyjną sygnalizację. Nowe rozwiązanie zainstalowano pilotażowo w pobliżu trzech szkół.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane