• rozwiń

Stworzył Teslę, SpaceX i PayPal. Teraz możesz "wniknąć w umysł" Muska

Stworzył Teslę, SpaceX i PayPal. Teraz możesz "wniknąć w umysł" Muska
Foto: CC BY SA Wikipedia, Flickr Foto: Szef Tesli Elon Musk

Ma pieniądze, pozycję i już trafił na karty historii. Teraz każdy może poznać Elona Muska, prezesa Tesli. W amerykańskich księgarniach i w sieci pojawiła się biografia Muska, która "uderzająco nurkuje w najbardziej osobiste chwile jego życia".

Jak zwraca uwagę "Business Insider", wielcy przedsiębiorcy ciągną za sobą odium osób, które nawet w czasie prywatnym nie zajmują się niczym innym, jak tylko swoim biznesem. Okazuje się, że w przypadku Muska nie do końca tak jest.

Serwis publikuje kilka cytatów, które "wnikają w umysł" twórcy Tesli, SpaceX i PayPala.

1. O kolonizacji Marsa: - Chciałbym umrzeć myśląc, że ludzkość ma przed sobą jasną przyszłość. Jeśli uda nam się rozwiązać problem zrównoważenia energii i będziemy na dobrej drodze do stania się samowystarczalną cywilizacją - poradzimy sobie z najgorszym scenariuszem. Wówczas będziemy naprawdę dobrzy.

2. O innowacji: - Myślę, że jest zbyt wielu inteligentnych ludzi realizujących się w internecie, finansach i prawie. To jeden z powodów, dla których nie widzimy zbyt wielu innowacji.

3. O konkurencji w branży kosmicznej: - Liczba osób, które nie miałyby nic przeciwko temu, żebym zniknął rośnie. Moja rodzina obawia się, że Rosjanie będą chcieli mnie zlikwidować.

4. O tym jak postanowił, co chce robić w życiu: - Może czytałem zbyt wiele komiksów jako dziecko. W komiksach zawsze próbują ocalić świat. Wydawało się, że każdy powinien starać się uczynić świat lepszym miejscem, ponieważ odwrotne działanie nie ma sensu.

5. O oszczędzaniu pieniędzy na czarną godzinę: - Czuję się trochę jak moja babcia. Przeżyła Wielki Kryzys i prawdziwie trudne czasy. Kiedy już przez to przeszła, nadal pozostawało to z nią. Czuję radość, ale też dręczące uczucie, że to wszystko może odejść.

6. O swojej pierwszej firmie: - Ja nigdy nie byłem kapitanem czegokolwiek. Musiałem myśleć o rzeczach, które wpływają na to, jak działa zespół. Pierwszym oczywistym założeniem jest to, że inni ludzie będą zachowywać się tak jak ty. Ale to nie prawda. Nawet jeśli chcą się zachowywać tak jak ty, niekoniecznie mają to samo w głowie.

7. O szefie Google'a chcącym rozwijać sztuczną inteligencję: - Jestem bardzo zaniepokojony tym, nie jestem takim optymistom. Mógłby w ten sposób przez przypadek stworzyć coś złego.

8. O tworzeniu Modelu S: - Kiedy pierwszy raz rozmawialiśmy na temat ekranu dotykowego, faceci mówili >>Nie ma takiej opcji w łańcuchu dostaw przemysłu motoryzacyjnego<<. Wtedy odpowiedziałem: >>Wiem, właśnie dlatego nie zostały wcześniej umieszczone w samochodach<<.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane