• rozwiń

Telefony z Windowsem nie okazały się hitem

Telefony z Windowsem nie okazały się hitem
Foto: wikimedia/(CC BY-SA 4.0)/ Enterely Foto: Sprzedaż smartfonów z Windowsem pozostanie na niskim poziomie

Wzrost sprzedaży smartfonów z systemem operacyjnym koncernu Microsoft pozostanie w najbliższej przyszłości nieznaczny - ocenia International Data Corporation (IDC). Prognozuje też, że w 2015 roku Amerykanie dostarczą na rynek ponad 31 mln takich urządzeń.

To według obliczeń IDC zapewni Microsoftowi udział w rynku w wielkości 2,2 proc. Natomiast w 2019 roku IDC prognozuje, że amerykański koncern dostarczy ponad 43 mln smartfonów z systemem Windows 10, co zwiększy ich udział w światowym rynku zaledwie o 0,1 proc.

Portal TechCrunch zwraca uwagę, że mimo wprowadzenia systemu Windows 10 Microsoft nadal nie przebija się na rynku smartfonów ze swymi produktami. Mimo niskich cen wielu urządzeń z tym systemem operacyjnym IDC przewiduje, że nie zwiększy się ich udział w rynku.

W 2014 roku Microsoft dostarczył prawie 35 mln urządzeń, IDC szacuje, że w skali rok do roku w 2015 będzie ich o ponad 10 proc. mniej. Spadki spodziewane są też w 2016 roku. Według TechCrunch ma to m.in. związek z małą liczbą partnerów, którzy wspieraliby swoimi mobilnymi produktami (np. aplikacjami) system Windows 10.

Microsoft podkreśla, że Windows 10 stanowi wspólną platformę dla różnych urządzeń od komputerów osobistych po urządzenia mobilne i konsolę do gier Xbox One.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Numenius
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane