• rozwiń

Miały być smart, a jest problem. Z łącznością

Apple ma zapłacić 13 mld euro podatków Odtwórz: Apple ma zapłacić 13 mld euro podatków
Apple ma zapłacić 13 mld euro podatków "Źródło: TVN24BiS /"

Zegarki Apple Watch 3 wykazują problemy z łącznością z sieciami komórkowymi, a także w niekontrolowany sposób łączą się z niezabezpieczonymi sieciami WiFi bez dostępu do internetu. Apple pracuje nad poprawką do oprogramowania smartwatchy.

Funkcjonalność LTE pozwalająca użytkownikom smartwatchy wykonywanie połączeń telefonicznych, odbieranie wiadomości, strumieniowanie muzyki z internetu i pełną obsługę głosową Siri bez pośrednictwa iPhone'a miała być główną innowacją modelu Apple Watch Series 3 ujawnionego 12 września.

Eksperci przewidywali, że uwzględnienie LTE umożliwi smartwatchom, dotychczas kojarzonym głównie ze zliczaniem kroków i mierzeniem pulsu, wyjście z niszy produktów fitnessowo-zdrowotnych.

Po wskazaniu zaburzeń w łączności przez recenzentów "Wall Street Journal" i "The Verge" firma Apple potwierdziła usterkę i zapowiedziała przygotowanie poprawki, która wyeliminowałaby obserwowane trudności. Od premiery rynkowej nowego modelu Apple Watch, która miała miejsce 19 września, kurs akcji Apple spadł w ciągu dnia spadły z ok. 158,7 do 154,5 dol. Obecnie notowania firmy wahają się na poziomie ok. 155-156 dol.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane