• rozwiń
  • WIG20 2173.09 -1.86%
  • WIG30 2503.29 -1.85%
  • WIG 56351.13 -1.60%
  • sWIG80 11476.16 -0.15%
  • mWIG40 3910.83 -1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Prądem w mózg sportowca. Przez te słuchawki

Przegląd prasy. Prądem w mózg sportowca. Przez te słuchawki
Foto: Halo Neuroscience Foto: Gadżet firmy Halo Neurosciences wygląda jak zwykłe słuchawki

Czy stymulacja elektryczna kory ruchowej może pomóc w treningu? Igrzyska w Rio mają to pokazać - pisze "Rzeczpospolita".

Gadżet firmy Halo Neurosciences, wyglądający jak zwykłe słuchawki, noszony podczas treningu wysyła impulsy elektryczne, które rażą prądem trenującego. Impuls trafia do kory ruchowej mózgu sportowca i wspomaga tworzenie się nowych połączeń międzyneuronalnych. Dzięki temu jego układ nerwowy nabywa odpowiednie odruchy, które wspomagają efekty treningu. Gadżet kosztuje 649 dolarów.

Dla pięciorga biegaczy

Jak podaje "Rzeczpospolita", słuchawki trafiły do pięciorga biegaczy, którzy wezmą udział w Rio de Janeiro. Szef firmy Halo Neurosciences, Dan Chao, zapewnia, że słuchawki mogą poprawić wyniki sportowca o kilka procent, co w przypadku zawodowców może oznaczać znaczny awans w kierunku podium. Jednocześnie Dan Chao nie opublikował do tej pory wyników testów klinicznych swojego produktu.

Skuteczność metody przezczaszkowej stymulacji elektrycznej jak dotąd udowodniono jedynie w leczeniu depresji. Mimo prób, naukowcom nie udało się wykazać skuteczności tej metody w poprawie sprawności mózgu osoby zdrowej.

Zobacz: Stymulator mózgu ma pomóc wybudzać pacjentów ze śpiączki

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane