• rozwiń

Aplikacja Apple uratowała dziecku życie

Aplikacja Apple uratowała dziecku życie
Foto: Shutterstock Foto: W stresie, kiedy ręczne wybieranie numeru może być utrudnione, aplikacja może okazać się niezwykle przydatna.

Kobieta z Australii uratowała życie swojej duszącej się córce dzięki Siri - aplikacji Apple. Funkcja głosowa umożliwiła szybkie wezwanie pomocy.

Kiedy Stacey Gleeson zorientowała się, że jej roczna córka przestała oddychać, chwyciła swój iPhone i pobiegła do dziecięcego pokoju. W panice zgubiła smartfon, ale mimo tego udało jej się wezwać pomoc ponieważ głosem uruchomiła Siri - aplikację, która wykonuje zalecenia przekazywane za pomocą mikrofonu.

Kobieta wydała polecenie wezwania pomocy medycznej. Następnie rozmawiała z dyspozytorem, który udzielał niezbędnych wskazówek, by pomóc dziecku. Wszystko odbywało się bez konieczności trzymania aparatu telefonicznego w ręku.

Pomoc w stresie

Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie, dziewczynka odzyskała sprawność oddychania. Dziecko jest zdrowe i obecnie nie występuje zagrożenie dla jego życia.

- Myślałam, że Siri służy do zabawy, ale teraz ta funkcja jest włączona rzez cały czas - powiedziała Gleeson.

W sytuacjach stresowych, kiedy ręczne wybieranie numeru może być utrudnione, aplikacja może okazać się niezwykle przydatna. Siri działa w wybranych modelach iPhone, iPada i iPoda. Obsługuje kilkanaście języków i twórcy stale pracują nad jej udoskonalaniem.

 

Zobacz, jak aplikacja może pomóc w walce z otyłością dzieci:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane