• rozwiń
  • WIG20 2335.40 +0.79%
  • WIG30 2687.21 +0.75%
  • WIG 60305.15 +0.76%
  • sWIG80 11692.92 +0.32%
  • mWIG40 4102.08 +0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:01

Dostosuj

Sieć komórkowa na ŚDM obsłuży nawet 3 mln osób. Będzie darmowe wi-fi

Sieć komórkowa na ŚDM obsłuży nawet 3 mln osób. Będzie darmowe wi-fi
Foto: Shutterstock Foto: W czasie ŚDM z internetu i telefonii może korzystać 2-3 mln osób

Nawet 2-3 miliony osób mogą korzystać z sieci telefonicznej w czasie Światowych Dni Młodzieży. W różnych miejscach Krakowa pielgrzymi dostaną dostęp do bezpłatnego internetu poprzez sieć wi-fi, będą mogli też naładować telefony.

Operator telefonii komórkowej Orange Polska zakończył rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej na Światowe Dni Młodzieży. Sieć mobilna zainstalowana w Campusie Misericordiae w Brzegach k. Wieliczki została przygotowana na obsłużenie nawet 2,5-3 mln pielgrzymów. Rozbudowano i zrekonfigurowano także sieć mobilną w Krakowie.

Orange jest partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży, odpowiada za doprowadzenie do Brzegów tymczasowej infrastruktury telekomunikacyjnej i energetycznej. Operator na czas ŚDM uruchomi sześć tzw. stref Orange. W różnych miejscach Krakowa pielgrzymi dostaną dostęp do bezpłatnego internetu poprzez sieć wi-fi, będą mogli też naładować telefony.

Campus Misericordiae

W Campusie Misericordiae wszyscy czterej operatorzy komórkowi działający w Polsce ustawili wspólnie 10 tymczasowych masztów telekomunikacyjnych. Kolejne dwa stanęły w rejonie krakowskich Błoń. Na każdym z nich znalazły się stacje bazowe BTS należące do wszystkich operatorów.

- Potrzeby zostały zwymiarowane na podstawie danych otrzymanych na początku od organizatora, przyświecała nam więc idea, aby w Brzegach zapewnić łączność dla 2,5-3 mln użytkowników. Te 10 stacji, które tam posiadamy są już z zapasem, teoretycznie więc powinniśmy się czuć bezpieczni - oceniła Justyna Adamczewska, dyrektor programu ŚDM w Orange.

Jak ocenił Dariusz Kowalczyk-Tomerski, prezes spółki zależnej Teltech, która odpowiadała za budowę infrastruktury, przygotowanie terenu w Brzegach było ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i technologicznym. - Mieliśmy 1,5 miesiąca na wybudowanie kilkudziesięciu kilometrów sieci w ciężkim terenie, często w błocie - zaznaczył.

O

ŚDM coraz bliżej. Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów już jest w Polsce:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane