• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Sharp do swoich pracowników: kupujcie nasze produkty!

Sharp do swoich pracowników: kupujcie nasze produkty!
Foto: Sorbis / Shutterstock.com Foto: bis-sharp-16.jpg

Japoński producent sprzętu elektronicznego jest w tarapatach. Najpierw uszczuplił pensje swoich pracowników, teraz próbuje przekonać ich, by kupowali produkty firmy i pomogli uratować wyniki sprzedażowe.

Firma zaznaczyła, że kupno produktów nie jest obowiązkowe, ale potwierdziła, że chce, by pracownicy wybierali produkty swojej marki zamiast kupować je u konkurencji. Pracownicy mają składać zamówienia poprzez specjalną wewnętrzną platformę, co zagwarantuje im zniżkę w wysokości 2 proc. ceny rynkowej.

Gigant na glinianych nogach

Sytuacja japońskiego giganta jest bardzo trudna. Firma dwukrotnie w ciągu ostatnich trzech lat musiała

skorzystać z kredytu. Została także zmuszona przez bank do sprzedaży nierentownego działu LCD. Sharp ogłosił, że w zeszłym miesiącu prowadził rozmowy w tej sprawie z kilkoma firmami.

Zysk operacyjny firmy spadł o 86 proc. w ostatnim kwartale w porównaniu do roku ubiegłego. Firma zdecydowała o redukcji etatów po tym, jak odnotowała straty w marcu tego roku.

Dyrektorzy muszą wydać więcej

Rekomendowana wartość kupna produktów jest uzależniona od szczebla w hierarchii firmy. Do końca stycznia, dyrektorzy mają kupić sprzęty (takie jak: telewizory, pralki i inne gadżety) warte 200 tys. jenów (1 tys. 622 dol.), średni szczebel zarządzający ma wydać 100 tys. jenów (811 dol.), natomiast personel odpowiedzialny za obsługę klienta - 50 tys. jenów (405 dol.).

Średni przychód dla 17, 5 tys. zatrudnionych w Sharpie przed opodatkowaniem wynosi 600 tys. jenów miesięcznie, zatem firma prosi swoich pracowników o znaczną część ich grudniowych zarobków. Związek zawodowy Sharpa odmawia komentarza.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
dyzma_m
No szkoda, ze tak dobra marka robiąca bardzo dobre LCD miałą by znikonoć z rynku.Mam ich dwa LCD i uwazam ze sa one bardzo dobre w jakosć odbioru i swojej energo oszczednoćci , mogłbym je postawić na równi z SONY -tylko od 2 lat nie mozna nigdzie w Polsce kupic LCD w sklepach ???
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane