• rozwiń

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka. Samsung pokazał nowe smartfony

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka. Samsung pokazał nowe smartfony
Foto: mat. prasowe Foto: Samsung zaprezentował nowe modele telefonów

Samsung powalczy o utrzymanie pozycji lidera na rynku smartfonów z dwoma nowymi modelami. W środę w Nowym Jorku południowokoreański gigant zaprezentował Galaxy S8 i S8 Plus, które już na pierwszy rzut oka wyraźnie różnią się od poprzedników.

Telefony swoją premierę będą miały 21 kwietnia w Stanach Zjednoczonych. W Europie sprzedaż rozpocznie się tydzień później.

Nowe Samsungi

Co ważne, w  przeciwieństwie do iPhone'a 7, Samsung nie zrezygnował w najnowszych modelach z wejścia minijack. Oznacza to, że nadal będzie można podłączać do nich przewodowe słuchawki.

W zależności od wybranej wersji, urządzenia będą dostępne w dwóch rozmiarach: Galaxy S8 o przekątnej 5,8 cala i Galaxy S8 Plus o przekątnej 6,2 cala. Oba modele będą miały rozdzielczość 1440 x 2960. Gęstość piksela wyniesie zaś 570 na cal w przypadku S8 i 529 na cal w przypadku S8 Plus. Dla porównania iPhone 7 oferuje urządzenia z ekranami o przekątnych 4,7 i 5,5 cala.

Nowe telefony Samsunga mają być wygodne w trzymaniu, ponieważ zaokrąglono ich krawędzie. Dodatkowo w porównaniu do poprzednich wersji, czytnik linii papilarnych trafił na tył urządzenia. Telefony będzie można odblokować również za pomocą skanera siatkówki.

Obie wersje są wyposażone w ekran Super AMOLED, na którym znalazło się także miejsce dla przycisku Home. 83 procent przedniej części urządzenia zajmuje ekran.

Pod obudową znajdzie się szybki i wydajny 10-nanometrowy procesor. Dodatkowo do dyspozycji użytkowników będą dwa aparaty: tylny 12 megapiksela i przedni 8 megapiksela.

Telefony będą dostępne w trzech kolorach: black sky, orchid grey i arctic silver.

Nowinki i niespodzianki

Jedną z największych niespodzianek jest DeX, stacja dokująca do monitora i klawiatury, która pozwala zmienić S8 w mały, elegancki komputer stacjonarny. Jak wskazują eksperci, takie rozwiązanie producenci telefonów z systemem Android obiecywali od lat.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus współpracują również z nowym Gear VR. Mogą również łączyć się z nową kamerą Gear 360 i nagrywać sekwencje wideo w jakości 4K.

Samsung wraz z premierą nowych modeli wprowadza także inteligentnego asystenta - Bixby. Co ciekawe, będzie można go aktywować głosem lub korzystając z przycisku, który został ulokowany pod regulacją głośności.

Bixby, tak samo jak Google Assistant, będzie rozumiał kontekst wypowiedzi, będzie mógł również skorzystać z kamery, by powiedzieć, co ma przed sobą. Jest to nic innego jak odpowiedź na Siri od Apple'a i asystenta Google, które na rynku pojawiły się już wcześniej.

Jaki koszt Galaxy

Samsung podał również ceny telefonów. W przypadku Galaxy S8 będzie trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 750 dolarów, zaś za S8 Plus trzeba zapłacić 850 dolarów. Polskie ceny to 3499 zł za Galaxy S8 i 3949 zł za wersję S8 Plus.

W przypadku zamówienia modeli w przedsprzedaży, ich wysyłka rozpocznie się 19 kwietnia, czyli dwa dni przed oficjalnym startem sprzedaży urządzeń.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane