• rozwiń

Rośnie sprzedaż smartfonów. Jest zdecydowany lider

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym Odtwórz: Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym
Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym "Źródło: TVN24 BiS"

W trzecim kwartale tego roku globalna sprzedaż smartfonów wyniosła 383 miliony sztuk - wynika z danych firmy Gartner. To o 3 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Zdecydowanym liderem sprzedaży był Samsung.

Południowokoreański koncern sprzedał w trzecim kwartale ponad 85,6 mln smartfonów. Na drugim miejscu znalazło się Apple - 45,5 mln sztuk, a podium zamyka Huawei - 36,5 mln urządzeń. Na kolejnych miejscach uplasowali się inni producenci z Chin - OPPO (29,5 mln sztuk) oraz Xiaomi (26,8 mln).

Samsung z dużym wzrostem

Wszyscy najwięksi producenci smartfonów mogą pochwalić się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży rok do roku. Wyjątkiem jest Apple, który zanotował wzrost na poziomie 5,7 proc. Dla porównania Samsung sprzedał o 19,3 proc. więcej smartfonów. Południowokoreański koncern po raz ostatni osiągnął dwucyfrowy wzrost w czwartym kwartale 2015 roku.

Najwięcej smartfonów w trzecim kwartale sprzedano w Chinach - ponad 107 mln sztuk. To o ponad 13 mln mniej niż w tym samym okresie 2016 roku. Następne w kolejności były: region Azji i Pacyfiku (81,5 mln), Ameryka Północna (47,5 mln), Europa Zachodnia (36 mln) oraz Ameryka Łacińska (33,5 mln).

Gartner przewiduje, że sprzedaż smartfonów w 2017 osiągnie 1,57 mld sztuk.

- Pojawienie się nowych iPhone’ów pod koniec trzeciego kwartału opóźniło zakupy do ostatnich trzech miesięcy roku - powiedział Anshul Gupta, dyrektor ds. badań w Gartner. - Sprzedaż najprawdopodobniej zwiększą też przeceny podczas Black Friday i Cyber Monday oraz sezon świąteczny - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane