• rozwiń
  • WIG20 2272.09 +1.05%
  • WIG30 2627.69 +0.77%
  • WIG 59959.90 +0.61%
  • sWIG80 14371.97 +0.22%
  • mWIG40 4698.32 -0.35%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Samsung chce odzyskać cenne kruszce. Zbierze części ze smartfonów

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym "Źródło: TVN24 BiS"

Południowokoreański koncern Samsung będzie chciał odzyskać 157 ton złota, srebra, kobaltu, miedzi i innych metali oraz części takie jakie wyświetlacze z smartfonów Galaxy Note 7. W ubiegłym roku smartfon został wycofany z rynku, a firma wstrzymała jego produkcję.

Samsung tłumaczy w komunikacie, że chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów. Nie podał natomiast, w jakim celu chce wykorzystać odzyskane rzadkie metale. Komponenty takie jak wyświetlacze, kości pamięci czy kamery zostaną przeznaczone do ponownej sprzedaży lub recyklingu - zapewnił koncern w komunikacie.

Nowe modele Galaxy

Niedawno w Korei Południowej koncern rozpoczął sprzedaż smartfonów Galaxy Note FE, do których produkcji wykorzystano nieużywane części z wycofanych urządzeń Galaxy Note 7.

Smartfon Galaxy Note 7 okazał się fiaskiem dla największego światowego producenta smartfonów. Samsung wycofał go z rynku i ostatecznie wstrzymał jego produkcję po licznych doniesieniach o przegrzewaniu się urządzenia czy jego eksplozjach. Decyzję o wstrzymaniu produkcji ogłoszono kilka tygodni od premiery urządzenia, czyli od lata 2016 roku.

W styczniu firma podała, że to baterie były przyczyną przegrzewania się i zapalania smartfonów. Samsung zapowiedział jednocześnie wdrożenie rygorystycznych procedur kontroli jakości i bezpieczeństwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane