• rozwiń

Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport

Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport Odtwórz: Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport
Rozwój internetu hamuje. Alarmujący raport "Źródło: TVN24 BiS"

Brytyjski "The Guardian" dotarł do nieopublikowanego jeszcze raportu Web Foundation, z którego wynika, że ludzie w wielu najbiedniejszych regionach świata mają mniejsze szanse na uzyskanie dostępu do sieci. O ile jeszcze w 2007 roku tempo rozwoju sieci sięgało 19 procent rocznie, to teraz spadło do poniżej 6 procent. A to oznacza, że sieć coraz wolniej dociera w wiele zakątków świata. Na Islandii dostęp do internetu ma ponad 98 procent ludzi, ale w takich krajach jak Niger czy Somalia jest to zaledwie niecałe 5 procent. A analizy prowadzone przez naukowców pokazują, że internet wpływa na przyspieszenie rozwoju gospodarki, niezależnie od innych korzyści takich jak edukacja czy usprawnianie kontaktów między ludźmi.

W raporcie, który ma być opublikowany dopiero za miesiąc, możemy przeczytać m.in., że "cyfrowa rewolucja pozostanie odległym marzeniem miliardów najbiedniejszych i najbardziej odizolowanych ludzi na świecie".

Niesprawdzone prognozy

Autorzy analizy podkreślają, że rozwój internet gwałtownie zahamował. W 2014 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przewidywała, że do 2017 roku połowa świata będzie on-line. Te przewidywania jednak się nie spełniły, a obecnie mówi się, że połowa ludzkości zyska dostęp do internetu dopiero w maju przyszłego roku.

Jest to o tyle ważne, że dwa inne niezależne raporty pokazują, że gospodarka przyspiesza w miejscach, w których zwiększa się dostęp do sieci. Internet daje również dostęp do wszelkich informacji, edukacji, rządowych usług on-line oraz możliwość komentowania tego, co dzieje się na świecie.

Największy procent mieszkańców z dostępem do sieci odnotowano na Islandii, w Luksemburgu, Liechtensteinie, na Bermudach i w Bahrajnie (98 proc. i więcej). Na drugim biegunie znalazły się takie kraje jak Niger, Republika Środkowoafrykańska, Gwinea Bissau, Somalia i Erytrea. W tym ostatnim dostęp do internetu ma zaledwie 1,2 proc. populacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
geralt_z_riviia75i
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Aj waj
Może napiszcie w tym internecie, żeby ludzie nie włazili bezmyślnie pod koła na przejściu dla pieszych bo na zatrzymanie auta składa się kilkanaście czynników od stanu kierowcy przez warunki atmosferyczne po stan techniczny auta.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
emex74
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane