• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Starcie chińskich gigantów. Poszło o "bezpieczny router dla ciężarnych"

Starcie chińskich gigantów. Poszło o "bezpieczny router dla ciężarnych"
Foto: Shutterstock Foto: Chińskie firmy walczą o rynek

Dwie chińskie firmy technologiczne starły się ze sobą, a przyczyną był nowy bezprzewodowy router, zawierający specjalne ustawienia dla kobiet w ciąży - pisze BBC News. Jedna drugiej zarzuca stosowanie kłamliwych chwytów marketingowych. Ale zdaniem niektórych zagrożenie dla zdrowia istnieje podczas wykorzystywania Wi-Fi.

Jak czytamy, firma Qihoo 360 zaprezentowała urządzenie, które oferuje trzy możliwe ustawienia pracy. Według opisu mają pozwalać na wzmocnienie zasięgu, zrównoważoną pracę, jest też specjalna funkcja dla "ciężarnych kobiet".

To trzecie ustawienie ma zmniejszać promieniowanie emitowane przez router o 70 proc. - twierdzi firma. I właśnie ten aspekt nie spodobał się gigantowi technologicznemu Xiaomi, który oskarżył Qihoo o sianie paniki.

"Tak zwany tryb ciążowy to tylko taktyka marketingowa. Wi-fi jest bezpieczne, proszę mieć tego pewność" - zapewniła Xiaomi w poście wysłanymi do użytkowników strony Weibo.

Mocna walka

BBC News podkreśla, że obie firmy mocno ze sobą rywalizują. Niedawno nowy router wprowadziła na rynek Xiaomi. Oferuje on sześć terabajtów pamięci i szybkie połączenie.

Szef Qihoo Zhou Hongyi podkreślił, że nowy produkt z ustawieniami dla kobiet w ciąży jest skierowany do ludzi, którzy mają obawy przed możliwym promieniowaniem urządzeń elektronicznych.

Jak czytamy, choć pojawiają się pytania o skutki dla zdrowia tego typu urządzeń, producenci stosują w nich rozwiązania, które mają zmniejszyć ryzyko i zagrożenie.

Zdaniem twórców amerykańskiej kampanii BabySafe Wireless Project, takie zagrożenia istnieją. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że do tej pory brak jest na to konkretnych dowodów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane