• rozwiń

Rosyjskie Siri nie chce słyszeć o homoseksualistach. "Udam, że tego nie słyszałam"

Rosyjskie Siri nie chce słyszeć o homoseksualistach. "Udam, że tego nie słyszałam"
Foto: shutterstock.com Foto: Siri nie chce słyszeć o homoseksualistach

Kiedy pewien Rosjanin chciał porozmawiać w ojczystym języku o klubach gejowskich z Siri - wirtualnym asystentem Apple - usłyszał niezwykłą odpowiedź. Zdaniem pracowników firmy "to błąd, który zostanie wyjaśniony".

Film, który od kliku dni krąży po sieci i zdobywa coraz większą popularność przedstawia, jak pewien mężczyzna o imieniu Alex rozmawia z Siri. Alex prosi o wskazanie mu najbliższych klubów dla homoseksualistów. Na tę prośbę asystent Apple odpowiada: "Jeśli bym mogła to bym się zarumieniła".

Alex jest niegrzeczny

Następnie Alex chce się dowiedzieć, jak w Wielkiej Brytanii zarejestrować homoseksualne małżeństwo. Siri milczy. Mężczyzna ponawia więc pytanie i tym razem słyszy odpowiedź od Siri: "Udam, że tego nie słyszałam".

Jeszcze ciekawiej robi się później. Alex prosi: "Siri, opowiedz mi o homoseksualnych małżeństwach". W odpowiedzi słyszy: "Alex, jesteś taki niegrzeczny".

Apple twierdzi, że odpowiedzi Siri były wynikiem błędu, który nie został jeszcze ustalony. Internauci zwrócili jednak uwagę, że rosyjskie prawo jest skierowane przeciwko gejom i mocno ogranicza ich wolność wypowiedzi.  W 2013 roku Rosja przyjęła ustawę zakazującą propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich. Założono więc, że asystent Siri został celowo ustawiony tak, aby przestrzegać rosyjskiego prawa.

Przez przypadek?

Alex, który pochodzi z Rosji, ale obecnie mieszka w Wlk. Brytanii, powiedział BBC, że odkrył "postawę" Siri przez przypadek. - Byłem z przyjaciółmi, którzy zaktualizowali swój system iOS do najnowszej wersji. Rosyjski Siri był jednym z dostępnych funkcji. Pytaliśmy o kluby dla gejów i otrzymaliśmy te dziwne odpowiedzi - relacjonował Rosjanin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Angara
Polska jako chrześcijański kraj powinna brać przykład z Rosji,przecież homoseksualizm jest grzechem,tak mówi Pismo Święte.Np trzecia księga Mojżeszowa 20:13,lub nowy testament List do Rzymian 1:18-32.Wyraziłem się jasno.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jacek_krzeszowiak
Zapewne sam dyrektor Apple, który jest gejem nic o tym nie wiedział... Biorąc pod uwagę, ze rynek rosyjski coraz mniej znaczy, uleganie rosyjskim naciskom będzie coraz rzadsze wśród zachodnich firm.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Soosie
Rosja jeszcze bardzo dlugo nie bedzie brala udzialu w tym co sie dzieje na swiecie. Ten rosjanin mieszka w Wielkiej Brytanii i tam moze byc wolny.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane