• rozwiń

Technologie wkraczają na wieś. Rolnicy zarządzają gospodarstwami ze smartfonów

Technologie wkraczają na wieś. Rolnicy zarządzają gospodarstwami ze smartfonów
Foto: shutterstock.com Foto: W sieci pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomagają zarządzać rolnikom własnym gospodarstwem

Rolnicy nie stronią od technologicznych nowinek informatycznych. Samodzielnie tworzą aplikacje wspomagające zarządzanie gospodarstwem – czytamy w "Pulsie Biznesu".

Z badania firmy Martin & Jacob przeprowadzonego na zlecenie BGŻ wynika, że z internetu korzysta 71 proc. rolników. Najczęściej posługują się laptopem (57 proc.), ale nie stronią też od smartfonów (27 proc.) czy tabletów (13 proc.).

Kontrola gospodarstwa

W sieci pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomagają zarządzać rolnikom własnym gospodarstwem. W stworzenie Mrolnik.pl zaangażowali się sami rolnicy.

- Wielu rolników nie kontroluje swoich kosztów i przychodów, a w efekcie często nie zdają sobie oni sprawy z tego, na czym zarabiają, a co przynosi im straty. Mrolnik.pl pomoże im to uporządkować - tłumaczy Maciej Łoś, jeden z pomysłodawców i współudziałowców serwisu.

Nowe możliwości

Od początku ubiegłego roku działa także RolnikON.pl. - System jest cały czas rozwijany. Przy tym nowe możliwości testujemy, udostępniając je rolnikom za darmo. Mogą oni też zgłaszać własne pomysły i uwagi - mówi Dariusz Szydełko, prezes Polskiego Instytutu Rolnictwa, który jest właścicielem serwisu RolnikON.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane