• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Rewolucja na szczytach motoryzacyjnego luksusu. Rolls-Royce wyprodukuje SUV-a

Rewolucja na szczytach motoryzacyjnego luksusu. Rolls-Royce wyprodukuje SUV-a
Foto: Motor Show Foto: Rolls Royce Ghost

Lista producentów samochodów, którzy w swojej ofercie nie mają SUV-a coraz bardziej się kurczy. We wtorek Rolls-Royce ogłosił, że będzie produkował auto, które "będzie luksusowe i może jeździć w każdym terenie".

Terenówka brytyjskiej marki, będącej synonimem luksusu, będzie wysokim autem zbudowanym w całości z aluminium - ogłosił koncern.

Coraz więcej SUV-ów

SUV-y znajdują się już w ofercie marek premium takich jak Porsche, Mercedes i Lexus, ale teraz tego typu auta chcą sprzedawać koncerny z jeszcze wyższej półki cenowej. Zamiar produkcji sportowych terenówek ogłosiły już Bentley, Maserati, a nawet Lamborghini. Własnego SUV-a wyprodukuje też Jaguar, mimo, że jego siostrzana marka Land Rover nie produkuje nic oprócz SUV-ów.

Dotychczas jedyną marką, która nie ogłosiła planów produkcji SUV-a jest Ferrari. Koncern twierdzi, że nigdy nie stworzy tego typu auta.

Właścicielem Rolls-Royce’a jest BMW. Niemiecka firma posiada też Mini - autora dwóch modeli SUV-ów. Jednak inżynierowie pracujący nad nowym pojazdem Rolls-Royce’a nie będą korzystali z technologii wykorzystanej przy Mini. Auto zostanie więc zaprojektowane i wykonane jako unikalny produkt.

Jaki silnik?

Jeśli chodzi o silnik to pod maską możemy spodziewać się wersji V-12 o pojemności 6,75 litra. Mniej prawdopodobna jest jednostka V-16 o pojemności 9 litrów, którą można znaleźć w 101EX - koncepcyjnym aucie z 2006 roku.

Nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać SUV-a wyprodukowanego przez Rolls-Royce’a ani jaka będzie jego cena. Podobnie jak wszystkie inne samochody Rolls-Royce’a, auto zostanie ręcznie zbudowane w fabryce w angielskim Goodwood.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane