• rozwiń
    • WIG20 2187.84 -1.20%
    • WIG30 2519.73 -1.21%
    • WIG 56805.74 -0.80%
    • sWIG80 11506.79 +0.11%
    • mWIG40 3936.73 -0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:48

Dostosuj

Roboty mogą zastąpić ludzi. Sprawdź, czy twoja praca jest zagrożona

Robodrift, czyli zmagania jeżdżących robotów Odtwórz: Robodrift, czyli zmagania jeżdżących robotów
Robodrift, czyli zmagania jeżdżących robotów

Rozwój sztucznej inteligencji postępuje, a wraz z nim rozszerza się lista zawodów, w których roboty zastępują ludzi. Poniżej prezentujemy kilka przykładów rewolucji technologicznej.

1. Prawnicy

Roboty już teraz w niektórych kwestiach zastępują prawników. W Stanach Zjednoczonych powstała aplikacja, która pozwala dochodzić swoich praw, kiedy dostaniemy mandat za złe parkowanie. Wkrótce system ma również pozwalać pozywać amerykańskie korporacje. W efekcie, nie będziemy musieli zwracać się do prawnika żeby wypełniał za nas wszystkie formularze i druki. W tym pomoże nam program.

2. Robotnicy

Dotyczy to między innymi fabryk, czy budów. Dziennikarz TVN24 BiS Jan Niedziałek wskazuje, że chińskie fabryki już w dużej mierze składają się z automatów, a nie z ludzi. W sektorze przemysłowym robotyzacja jest już czymś oczywistym.

3. Agenci KGB

Kiedy Brytyjczyk chce poczytać coś na temat brexitu może trafić na odpowiedzi na przykład w portalach społecznościowych od botów, które odpowiadają za część fałszywych kont internetowych. Bot to nic innego, jak program wykonujący pewne czynności w zastępstwie człowieka.

4. Policjanci

Nie tak dawno policjanci w Walii przed jednym z ważnych meczów piłkarskich wysłali na ulice samochód, który skanował twarze ludzi. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Przy tej okazji trafiono na człowieka poszukiwanego przez policję. Program komputerowy zidentyfikował jego twarz i sprawdził spośród 500 tysięcy ludzi w bazie danych.

Ponadto, w Chinach powstała komenda policji bez funkcjonariuszy, gdzie można załatwić sprawy drogowe. Do tego nie są nam potrzebne papiery, dokumenty. Na miejscu działa bowiem system rozpoznawania z rysów twarzy.

5. Kasjerki w sklepie

W dużych sklepach w Polsce już od pewnego czasu możemy zobaczyć, że jest tam coraz więcej stanowisk samoobsługowych.

6. Urzędnicy bankowi

Roboty zastępują również urzędników bankowych. Dziennikarz TVN24 BiS Jan Niedziałek przypomina, że we wrześniu tego roku szef Deutsche Banku powiedział, iż właściwie o połowę można by zmniejszyć zatrudnienie w jego firmie. Twierdzi, że część jego pracowników wykonuje po prostu pracę liczydła.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
marcinponiewierski
Politycy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane