• rozwiń
    • WIG20 2204.46 -0.35%
    • WIG30 2492.75 -0.29%
    • WIG 57845.83 -0.24%
    • sWIG80 11419.29 -0.30%
    • mWIG40 3659.18 +0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:02

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

15 tys. aut Renault do sprawdzenia i poprawy

15 tys. aut Renault do sprawdzenia i poprawy
Foto: Renault Foto: Renault zobowiązał się do wprowadzenia "planu technicznego", by przybliżyć normy homologacji emisji swych samochodów do rzeczywistych warunków pogodowych

Francuski koncern Renault sprawdzi 15 tys. sztuk swych nowo wyprodukowanych samochodów i poprawi filtry w silnikach diesla przekraczających normy gazów w warunkach wysokich temperatur - ogłosiła we wtorek minister środowiska Segolene Royal.

Renault "zobowiązał się do sprawdzenia 15 tys. pojazdów i poprawy funkcjonowania systemu filtracyjnego w każdej temperaturze" - powiedziała Royal w radiu RTL.

Wyregulowanie silnika

- Nowe samochody powinny spełniać wszelkie normy - oznajmiła minister, według której "sprawa powinna być załatwiona szybko, gdyż wyregulowanie silnika trwa pół dnia".

Według niezależnej komisji technicznej, która ujawniła przekroczenie przez koncern norm emisji dwutlenku węgla i tlenku azotu, Renault zobowiązał się do wprowadzenia "planu technicznego", by przybliżyć normy homologacji emisji swych samochodów do rzeczywistych warunków pogodowych.

Po aferze w VW

Minister środowiska poleciła przeprowadzenie testów samochodów wielu marek po tym, gdy koncern Volkswagen przyznał się w USA do manipulowania pomiarem emisji spalin.

Royal podkreśliła jednocześnie, że nie ma żadnych podstaw, aby posądzać Renault i inne koncerny o oszustwo i wprowadzenie klientów w błąd pod względem zawartości spalin, czego dopuścił się Volkswagen.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane