• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Raj dla graczy. Ruszyły targi Warsaw Games Week

Ruszyły targi Warsaw Games Week Odtwórz: Ruszyły targi Warsaw Games Week
Foto: Wasaw Games Week | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Targi Warsaw Games Week potrwają do niedzieli 25 października | Video: Ruszyły targi Warsaw Games Week

W Warszawie rozpoczęły się targi gier komputerowych Warsaw Games Week. Ich uczestnicy mogą m.in. przedpremierowo zagrać w nową część słynnego „Tomb Ridera” i po raz pierwszy w Polsce wypróbować gogle PlayStation VR.

Jest to pierwsza edycja Warsaw Games Week. - Oferujemy 7 tys. metrów kwadratowych pełnych atrakcji - powiedziała PAP dr Dominika Urbańska-Galanciak, przedstawicielka Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR), organizatora wydarzenia.

- Powierzchnia ta podzielona jest na strefy tematyczne oraz wystawców. Mamy tutaj m.in. strefy samochodowe, sportowe, czy strefy dla dzieci. Mamy również sceny, na których występują artyści, cosplayerzy, odbywają się tam również turnieje i koncerty. Każdego dnia na wydarzeniu będzie można również spotkać się i porozmawiać ze znanymi youtuberami - wyliczała.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Urbańska-Galanciak podkreśliła również otwarcie imprezy na bardzo różnych graczy. - Mamy ciekawe strefy dla dzieci, gdzie znajdują się specjalnie dla nich dedykowane gry - ponieważ chcielibyśmy, aby na naszą imprezę trafili nie tylko hardcore’owi gracze, lecz również rodziny z dziećmi - wyjaśniła Urbańska-Galanciak.

- Stąd też szereg atrakcji przygotowanych właśnie dla najmłodszych. Głównym celem tej imprezy jest pokazanie, że ten rynek się rozwija i że ten rynek ma do zaoferowania bardzo dużo i wszystkim – dlatego tu można znaleźć coś fajnego dla odwiedzających w każdym wieku: zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków czy dla graczy dojrzałych - dodaje.

Na Warsaw Games Week promowany jest również europejski system klasyfikacji gier PEGI, określający minimalny wiek docelowego odbiorcy każdej gry. - Bardzo zależy nam na tym, żeby osoby małoletnie nie miały dostępu do treści, które są dla nich niewłaściwe - powiedziała Urbańska-Galanciak.

- W związku z tym, że jako SPiDOR jesteśmy również autorami Kodeksu Dobrych Praktyk, zależy nam na tym, żeby dbać o przestrzeganie systemu PEGI. Wystawcy na poszczególnych strefach decydują, kto jest na nie wpuszczany, w zależności od tego, jakie treści znajdują się w danym tytule. Wszystkie wiadomości na ten temat można przeczytać w regulaminach poszczególnych wystawców – określone są tam zasady, na których odbywa się ta weryfikacja - wyjaśniła.

Jakie gry?

Głównymi wystawcami biorącymi udział w Warsaw Games Week są firmy CENEGA, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoft oraz Nintendo. Uczestnicy targów mogą zagrać zarówno w tytuły nowe (np. „Guitar Hero Live” i „Assassin’s Creed Syndicate”), jak i przedpremierowo wypróbować m.in. „Rise of the Tomb Raider” i „Star Wars Battlefront”. Ogromną atrakcją jest również prezentowany w strefie Sony prototyp systemu rozrywki wirtualnej PlayStation VR, wcześniej demonstrowany jedynie poza granicami Polski.

Organizator wydarzenia, SPiDOR, znany jest przede wszystkim ze swojej działalności mającej na celu upowszechnianie zasad etyki zawodowej producentów i dystrybutorów gier poprzez działalność edukacyjną i szkoleniową. Stowarzyszenie jest inicjatorem kampanii społecznych „Graj bezpiecznie”, „Patrz w co gram” i „Zapytaj o gry”.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane