• rozwiń

Coś ci dolega? Google podpowie, co i jak możesz leczyć

Coś ci dolega? Google podpowie, co i jak możesz leczyć

Google wprowadza do swojej wyszukiwarki dodatkowe funkcje związane z tematem zdrowia. W ciągu kilku najbliższych dni będzie pokazywać szczegóły dotyczące chorób, sposobu ich leczenia i ilustrować je zdjęciami, tak by ułatwić użytkownikom szukanie informacji. Jedno na 20 wyszukiwań w Google związane jest właśnie ze zdrowiem.

Jeśli użytkownik szuka np. tematu “zapalenie spojówek” na stronie będą się automatycznie pojawiać takie szczegóły jak objawy, leczenie lub mówiące o tym czy choroba jest zaraźliwa itp. - napisał Google na swoim oficjalnym blogu.

Amerykański gigant poinformował, że w opracowywaniu informacji konsultował się z lekarzami i swoim

zespołem medycznym. Google zastrzega jednak - wyniki wyszukiwania nie powinny być traktowane jako porada medyczna. A po fachową pomoc należy udać się do lekarza.

Co ciekawe, jedno na 20 wyszukiwań w Google związane jest właśnie ze zdrowiem - czytamy.

Skonsultuj się z lekarzem

Nowa funkcja ma być dostępna w ciągu kilku dni - podaje Google.

“Pokażemy ci typowe symptomy i dolegliwości, ale też szczegóły dotyczące podobnych objawów, wieku typowego dla danej choroby i jeszcze więcej. W niektórych przypadkach będziesz też mógł zobaczyć wysokiej jakości ilustracje wykonane przez licencjonowanych ilustratorów medycznych. Informacje pozyskane z Google, możesz użyć, aby skonsultować się z lekarzem” - pisze Google na blogu.

“Musisz jednak wiedzieć, że pomimo tego, że przekazywane przez nas informacje są konsultowane z lekarzami, powody choroby mogą być różne dla każdej osoby. Swoje objawy powinieneś zawsze skonsultować z lekarzem” - czytamy.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane