• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Chiny. Gospodarka

Problemy Ubera w Chinach. Pracownicy aresztowani, biura przeszukane

Problemy Ubera w Chinach. Pracownicy aresztowani, biura przeszukane
Foto: Uber / press kit Foto: Uber jest coraz popularniejszy. Budzi też kontrowersje

Dni Ubera w Chinach i Hong-Kongu mogą być policzone. Aresztowano siedmiu pracowników przewoźnika, a policja przeszukała biuro firmy - pisze "Business Insider".

Amerykańska firma, która za pomocą aplikacji mobilnej kojarzy pasażerów z kierowcami, chciała podbić Chiny. Planowała otworzyć działalność w 50 z 80 chińskich miast, które mają ponad 5 mln mieszkańców.  

Petycja

Jednak z ogromnych biznesowych planów na razie wynikają problemy, a jak pisze "Business Insider" gwoździem do trumny Ubera w Chinach może być petycja, którą ostatnio firma wysłała do swoich klientów. Prosiła w niej użytkowników o poparcie na rzecz kontynuowania świadczenia usług.

Pod petycją podpisało się 50 tys. osób, a to bardzo nie spodobało się chińskim władzom, które i bez tego nie były przychylne Uberowi. Wolą bowiem wspierać lokalne firmy.

Duża konkurencja

Uber zmaga się również z dużą konkurencją. Jednym z liderów tamtego rynku jest miejscowa firma Didi Kuaidi, która wspierana jest przez chińskie firmy internetowe Alibabę i Tencent.

Działalność amerykańskiej firmy w Chinach, podobnie jak w wielu innych państwach, wzbudza też protesty tradycyjnych przedsiębiorstw. Uważają one, że kierowcy Ubera nie spełniają wymogów formalnych, jakie obowiązują kierowców zawodowo przewożących pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane