• rozwiń

Prezes YouTube przyleci do Warszawy na spotkanie innowatorów

Prezes YouTube przyleci do Warszawy na spotkanie innowatorów
Foto: Shutterstock Foto: Prezes YouTube Susan Wojcicki będzie gościem Kongresu Innowatorów

Prezes YouTube Susan Wojcicki będzie gościem Kongresu Innowatorów, który odbędzie się 28 marca w Warszawie przy okazji szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

"Już za dwa tygodnie Susan Wojcicki, dziś prezes YouTube, wraz z innymi guru świata innowacji oraz premierzy państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej przylecą do Warszawy na zaproszenie Polskiego Funduszu Rozwoju" - poinformował fundusz, który wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizował wydarzenie.

Grupa Wyszehradzka o innowacjach

W jednym z paneli podczas Kongresu Innowatorów wezmą udział premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

- Tematem rozmów premierów będą m.in. działania na rzecz innowacji. Grupa Wyszehradzka podejmowała i będzie podejmowała w przyszłości działania w tych sferach, w których Europa Środkowo-Wschodnia ma wspólne interesy - powiedział minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE Innovators Summit) zapowiedziała premier Beata Szydło we wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata.

- Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z różnych części świata – powiedziała.

Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do „pochwalenia się sukcesami”.

- Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców – podkreśliła szefowa rządu.

Na kongres są zaproszeni m.in. przedstawiciele innowacyjnych firm z krajów regionu, start-upy i organizacje pozarządowe.

 

Jak osiągnąć sukces dzięki innowacjom?:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane