• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Prezes giganta przekaże władzę. "Chcę spróbować nowych rzeczy"

Alibaba chce wejść na giełdę. To będzie największy debiut technologiczny w historii Odtwórz: Alibaba chce wejść na giełdę. To będzie największy debiut technologiczny w historii
Alibaba chce wejść na giełdę. To będzie największy debiut technologiczny w historii "Źródło: TVN24 BiS"

Jack Ma, charyzmatyczny prezes Alibaby, chińskiego giganta e-handlu, ustąpi za rok ze stanowiska - poinformowała firma.

Oświadczenie pojawia się po tym, jak w weekend media na całym świecie prześcigały się w doniesieniach odnośnie terminu odejścia Ma. Wiele z nich informowało, że Ma ustąpi w poniedziałek.

Jednego z najbogatszych Chińczyków zastąpi Daniel Zhang, obecny CEO Alibaby. "Pan Zhang zostanie prezesem 10 września 2019 roku. Roczny okres odejścia ma na celu płynne i pomyślne przejście" - oświadczyła firma.

Internetowy gigant

Alibaba jest jedną z najcenniejszych firm na świecie. Jej wartość szacuje się na 420 mld dolarów. W tym roku akcje spółki podwoiły swoją wartość.

Jack Ma, wcześniej nauczyciel angielskiego, jest jednym z założycieli Alibaby. Firma powstała w 1999 roku i stała się jedną z największych na świecie firm internetowych.

"Nauczyciele zawsze chcą, aby ich uczniowie ich przewyższali, więc odpowiedzialnym zadaniem dla mnie i firmy jest umożliwienie młodszym, bardziej utalentowanym osobom przejęcia kierowniczych ról" - poinformował w oświadczeniu Ma, który w poniedziałek skończył 54 lata.

Ma, którego szacowany majątek wynosi 36,6 mld dolarów, pozostanie dyrektorem w zarządzie spółki do czasu corocznego spotkania akcjonariuszy w 2020 roku.

W chińskim przemyśle internetowym Ma jest postacią kultową i zawsze przyciąga ogromne zainteresowanie. Często ubiera się jak gwiazda rocka, a jego pojawieniu się na różnych imprezach często towarzyszą krzyki rozentuzjazmowanych fanów.

Ma poinformował, że chce wrócić do edukacji. "Świat jest duży, a ja wciąż jestem młody, więc chcę spróbować nowych rzeczy" - podkreślił biznesmen.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane