• rozwiń

Smartfon od twórcy Androida. Kilka rzeczy zaskakuje

Premiera smartfona Essential Phone Odtwórz: Premiera smartfona Essential Phone
Premiera smartfona Essential Phone "Źródło: essential.com"

Ekran o przekątnej 5,6 cala z zaokrąglonymi rogami, 4 gigabajtów pamięci RAM, kamerka do selfie - to tylko niektóre z właściwości Essential Phone, nowego smartfona stworzonego przez Andy Rubina, ojca Androida. Cena aparatu jest dosyć wysoka.

Długo wyczekiwana premiera miała miejsce we wtorek 30 maja. Zdaniem ekspertów, urządzenie może namieszać na rynku.

Cena smartfona

Szczególną uwagę przykuwa ekran, który stworzono z mieszaniny tytanu i ceramiki. Ma to sprawić, że będzie bardziej wytrzymały niż w przypadku telefonów od Apple'a i Samsunga. Ekran ma przekątną 5,6 cala i znalazło się na nim wycięcie dla przedniej kamery. Jest ona wyposażona w matryce o rozdzielczości 8 megapikseli i umożliwia nagrywanie wideo w formacie 4K.

Tylna kamera ma 13 megapikseli z monochromatycznym czujnikiem, co ułatwia fotografowanie w słabym świetle. Urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm 835, do dyspozycji jest również 4 gigabajtów pamięci RAM i 128 GB pamięci flash.

Co ważne, w smartfonie nie ma gniazda słuchawkowego. Zamiast tego producent oferuje przejściówkę z wejściem 3,5 mm.

Nowy smartfon w wersji podstawowej kosztuje 699 dolarów. Zestaw z modułem kamerki 360 jest droższy i trzeba na niego wydać 749 dolarów. Essential Phone na razie będzie jednak tylko dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane