• rozwiń

Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki

Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki Odtwórz: Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki
Foto: apple.com | Video: TVN24 BiS Foto: Tak wygląda nowy iPhone 6s | Video: Smartfon, tablet i "ołówek". Apple pokazało nowe zabawki

Apple zaprezentowało iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus. Nowy smartfon w najdroższej wersji będzie kosztował 499 dolarów. - To najlepszy smartfon jaki dotąd stworzono - przekonywał na konferencji w San Francisco prezes Apple, Tim Cook.

Nowe modele iPhone’a będą wyposażone w lepszy procesor Apple A9. Zdecydowanie mocniejszy będzie też aparat, którego matrycę producent powiększył z 8 do 12 megapikseli. Technologiczny gigant zapowiedział również, że taki sprzęt będzie pozwalał na nagrywanie filmów w niezwykle wysokiej rozdzielczości 4K. 

Co nowego?

Jedną z ciekawszych opcji nowego iPhone’a będzie funkcja Live Photo. Pozwala ona na zrobienia zdjęcia, które będzie poszerzone o kilkusekundową animację wideo i dźwięku. Zatem robiąc fotografię na chwilkę będziemy mogli przenieść się do chwili, kiedy wcisnęliśmy spust telefonicznej migawki.

Cena iPhone 6s waha się od 199 do 399 dolarów, a iPhone’a 6s Plus od 299 do 499 dolarów. To ile miłośnicy smartfonów od Apple’a będą musieli wydać, aby kupić nowy sprzęt zależy od ilości pamięci, która występuje w trzech wersjach: 16, 64, 128 gigabajtów.

Zamówienia

Nowego iPhone’a będziemy mogli zamówić już 12 września. Do sklepów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec trafi 25 września. Jeśli powtórzy się scenariusz z poprzednich lat, to do Polski nowy smartfon trafi za około półtora miesiąca.

Nie tylko iPhone

W czasie konferencji zaprezentowano też nowy iPad Pro. Jest to urządzenie z największym ekranem stworzone dotąd przez Apple. iPad Pro będzie ma 12,9 cali i 5,6 mln pikseli. Jego bateria na jednym ładowaniu wytrzyma 10 godzin ciągłego użytkowania.

To nie jedyna niespodzianka, którą zaskoczył nas Apple. Producent zaprezentował też Apple TV, który zdaniem firmy z Cupertino jest „przyszłością telewizji” oraz nowe aplikacje, kolory i dodatki do zegarka Apple Watch.

 

A tak wyglądała nasza relacja z konferencji:

18.00 - Rozpoczynamy relację. Najnowsze wpisy będą pojawiały się na dole strony.

Jak widzimy przed wejściem do Bill Graham Civic Auditorium ustawiły się długie kolejki. Widać, że fani sprzętu z logo nadgryzionego jabłka nie mogą doczekać się tego, co zobaczą dziś na konferencji Apple'a.
18.20 - Eksperci uważają, że jedną z niespodzianek dzisiejszej konferencji będzie przestawienie pierwszej w pełni internetowej oferty telewizyjnej, czyli Apple TV.


18.30 - Do rozpoczęcia konferencji Apple'a pozostało jedynie 30 minut. Emocje sięgają zenitu. Tłoczno jest też w środku.Ciekawostka. Z sondy agencji Reuters wynika, że najbardziej oczekiwanym produktem dzisiejszej konferencji jest jeden z nowych iPhone’ów - 47 proc. głosów. Na Apple TV czeka 15 proc., a większego iPada - 7 proc. osób, które zagłosowały w sondzie.

18.45 - Sala Bill Graham Civic Auditorium powoli się zapełnia. Do rozpoczęcia konferencji Apple’a pozostał zaledwie kwadrans.


 

18.55 - Wystarczyło zaledwie dziesięć minut, aby sala wypełniła się po brzegi.
 

19.00 - Zaczynamy! Na scenie Tim Cook, prezes Apple’a.

19.06 - Tim Cook mówi o Apple Watch. Zachwala, że 97 proc. jego użytkowników jest zadowolonych z nowego gadżetu.


 

19.12 - Kilka nowości. Niebawem na Apple Watch trafi Facebook Messenger, iTranslate oraz aplikacja do kontroli GoPro. Co ciekawe istnieje już 10 tys. aplikacji na zegarek od Apple’a.

Apple Watch ma dbać także o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie przekazywać informacje o naszym stanie lekarzom. Chodzi np. o monitorowanie akcji serca u kobiety w ciąży i jej dziecka, a następnie wysyłanie danych do lekarza.


19.17 - Zegarki Apple będą miały nowe kolory i paski. Wśród nowych barw tych pierwszy pojawi się  m.in. „Rose Gold” oraz „Gold”.

19.20 - Kolejny temat to iPad. Na scenie znów Tim Cook, który w dłoniach trzyma nowego iPad’a Pro. To największe stworzone przez Apple urządzenie z systemem iOS.

19.25 - Nowy iPad będzie miał 12,9 cali i 5,6 mln pikseli. Jego rozdzielczość to 2732 x 2048 pikseli. Nowy sprzęt będzie miał też wytrzymalszą baterię, która ma pozwolić na 10 godzin ciągłego użytkowania.


19.33 - Co ciekawe iPad Pro jest szybszy od 80 proc. sprzedanych w zeszłym roku komputerów stacjonarnych. Ma zaledwie 6,9 mm grubości i waży 712 gram. Sprzęt będzie również dostępny z fizyczną klawiaturą i specjalnym pencilem.19.45 - Zaskoczenie. Na konferencji Apple’a wystąpił przedstawiciel Microsoft. Wszystko przez to, że firma stworzona przez Billa Gatesa stworzyła demo aplikacji na iPad Pro.

19.50 - Podsumowanie. Wszystko co wiemy o nowym iPad Pro. Ceny nowego produktu Apple’a będą wahać się od 799 do 1079 dolarów. Najdroższa wersja zawiera klawiaturę (169 dolarów) oraz pióro (99 dolarów), które można kupić oddzielnie w zależności od potrzeb.

19.54 - Inwestorzy na Wall Street chyba nie są na razie zadowoleni. Po wzrostach na początku konferencji w kolejnych minutach akcje Apple tanieją.

19.55 - Czas na Apple TV.

20.05 - W Apple TV polecenia będziemy mogli wydawać głosem. Wszystko dzięki nowemu pilotowi, który ma również dotykowy panel.
20.11 - Ciekawa opcja. W trakcje oglądania filmu użytkownik będzie mógł zapytać Siri np. kto gra w danej produkcji lub sprawdzić wynik meczu, czy prognozę pogody.

Siri potrafi też wybierać dla nas filmy. Wystarczy, że powiemy iż mamy ochotę na film akcji. Wówczas na ekranie pojawią się konkretne propozycji.

20.18 - Dzięki Apple TV będzie można również rozerwać się grając w gry wideo. Zaprezentowana oferta spodoba się przede wszystkim dzieciom.
20.22 - Apple TV pozwoli też na robienie zakupów. Nie wychodząc z domu będziemy mogli np. kupić garnitur.
20.25 - Apple TV będzie kosztowało od 149 do 199 dolarów. Cena zależy od pamięci. Tańsza wersja ma 32, a droższa 64 gigabajtów pamięci.

20.28 - Jest to na co wszyscy czekali. Nowy iPhone 6s oraz 6s Plus.

20.35 - Kiepska reakcja inwestorów na nowego iPhone’a. Akcje Apple spadają poniżej poziomu otwarcia.

20.40 - Nowy iPhone będzie pozwalał na seryjnie robienie selfie, a następnie wybranie najlepszego ujęcia.

20.45 - Nowy iPhone 6s będzie wyposażony w procesor Apple A9. Grafika zdaniem producentów będzie dorównywała tej, która obecnie stosowana jest w konsulach.

20.48 - Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia. Nowy aparat będzie miał 12 megapikseli. Zatem kończy się era 8 megapikselowych aparatów.

20.52 - Dużo lepszy aparat pozwoli też na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K.

20.57 - Apple zaskakuje i pokazuje nową technologie - Live Photo. Teraz robiąc zdjęcia będziemy mogli nie tylko zatrzymać obraz, ale i kilka sekund dźwięku i wideo.

21.00 - Właściwości nowego iPhone’a. Cena iPhone 6s waha się od 199 do 399 dolarów, a iPhone’a 6s Plus od 299 do 499 dolarów. Cena zależy od ilości pamięci, która występuje w trzech wersjach: 16, 64, 128 gigabajtów.

21.03 - To najlepszy smartfon jaki dotąd stworzono - uważa Tim Cook.

21.10 - Nowego iPhone’a będziemy mogli zamówić już 12 września. Do sklepów m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec trafi 25 września.

21.15 - Kończymy naszą relację na żywo.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane