• rozwiń

Za tydzień premiera nowego iPhone'a 7. Sprawdź, jaki będzie

Za tydzień premiera nowego iPhone'a 7. Sprawdź, jaki będzie
Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0) Foto: Do premiery najnowszego smartfona Apple, iPhone'a 7 pozostał już tylko tydzień

Pozostał już tylko tydzień do premiery najnowszego smartfona Apple - iPhone'a 7. Na jego temat wiadomo sporo - nie będzie to urządzenie przełomowe, jednak twórcy zaplanowali kilka nowości. Wraz z nowym telefonem swój debiut będzie miała nowa wersja systemu iOS 10.

Miłośnicy nowych technologii z całego świata z niecierpliwością oczekują premiery nowego iPhone'a 7. Jak podały agencje informacyjne, Apple rozesłał zaproszenia na konferencję w San Francisco na 7 września.

Nowy iPhone

Apple ma zaprezentować dwie wersje nowego iPhone'a 7 - podstawową oraz o większym ekranie. Urządzenie nie będzie należeć do przełomowych, jednak twórcy zaplanowali kilka nowości. Wbrew obawom nie będzie to rezygnacja z przycisku "Home", charakterystycznego dla Apple, ale nie znajdziemy na pewno wyjścia audio. Ma to zmniejszyć grubość "siódemki" o kilka milimetrów, a przede wszystkim zmusić klientów do zakupu słuchawek Bluetooth, jak i podłączanych do specjalnego gniazda Lightnting.

Większa wersja iPhone'a będzie posiadać podwójny obiektyw. Nie jest to nowość na rynku, bowiem jeden z konkurentów- Huawei, zdążył takie rozwiązanie wprowadzić. Nowy Apple ma z kolei  wyróżniać możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu.

Klienci będą mieli możliwość wyboru z dwóch wariantów kolorystycznych - niebieskiej oraz czarnej.

System iOS

Apple w najnowszym smartfonie wprowadzi również zaktualizowaną do "dziesiątki" wersję systemu iOS. Choć dokładna specyfikacja  nie jest jeszcze znana, procesor nowej generacji A10 ma znacznie usprawnić wydajność prac. Ponadto miłośnicy muzyki będą mieli do dyspozycji 2GB pamięci, na której będą mogli zapisywać ulubione utwory. W przypadku wersji "Plus" będą to 3 GB. Jak podawał "The Wall Street Journal", iPhone 7 i 7 Plus mają być dostępne z co najmniej 32 GB na dane. Modeli z zaledwie 16 GB w ogóle nie ma być w ofercie.

To nadal nie wszystko. Twórcy planują umieścić czytnik linii papilarnych czy miejsca na dwie karty SIM - wynika z doniesień.

 

Apple musi zapłacić 13 mld dolarów. Jak do tego doszło?

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane