• rozwiń
  • WIG20 2152.68 -0.88%
  • WIG30 2445.90 -0.77%
  • WIG 57408.33 -0.13%
  • sWIG80 11669.25 +0.11%
  • mWIG40 3756.90 +0.16%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:30

Dostosuj

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Tysiące szkodliwych wirusów. Interpol na tropie hakerów w Azji

Hakerzy mają chrapkę na polskie banki Odtwórz: Hakerzy mają chrapkę na polskie banki
Hakerzy mają chrapkę na polskie banki

Interpol przeprowadził operację skierowaną przeciwko cyberprzestępcom w krajach azjatyckich. W toku śledztwa policja natrafiła na ślady działań hakerów także na stronach rządowych. W przeprowadzaniu akcji śledczych wspomogły prywatne firmy.

Interpol działał na terenie: Filipin, Wietnamu, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Brunei, Laosu, Mjanmy oraz Kambodży, czyli państw stowarzyszenia ASEAN.

W operacji przeciwko cyberprzestępczości wykrył ponad dziewięć tysięcy złośliwych oprogramowań i setki zainfekowanych stron internetowych w krajach - poinformowała w poniedziałek międzynarodowa policja. Służba prowadziła akcję we współdziałaniu ze śledczymi z siedmiu krajów - podała w poniedziałek agencja Reutera.

- Operacja pozwoliła uczestnikom wykryć i zidentyfikować różnego rodzaju wirusy, które do tej pory nie były używane na ternie ich kraju - komentował Francis Chan, szef policji w Hongkongu i członek euroazjatyckiej grupy do spraw cyberprzestępstw w Interpolu.

Zagrożone dane

W przedsięwzięcie zaangażowanych było też siedem prywatnych firm, w tym reprezentujące chińską myśl techniczną. Całość nadzorował, powołany specjalnie w tym celu w Singapurze, Globalny Kompleks Innowacyjności w Interpolu.

Śledczy natrafili na ślady różnego rodzaju wirusów.

Oprócz tego w toku operacji Interpol zidentyfikował prawie 270 stron internetowych zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Część z nich to domeny państwowe mogące zawierać dane osobowe - poinformowali policjanci z międzynarodowej służby.

Akcja przeciw cyberprzestępcom rozpoczęła się od Ministerstwa Bezpieczeństwa w Singapurze. Na początku roku z serwisów resortu podczas ataku hakerskiego wykradziono dane osobowe ponad 850 funkcjonariuszy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane