• rozwiń

Święto polskiej branży technologicznej w Londynie

Polish Tech Day w Londynie Odtwórz: Polish Tech Day w Londynie
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Polish Tech Day w Londynie | Video: Polish Tech Day w Londynie

W londyńskiej siedzibie Google zakończyła się 4. edycja Polish Tech Day. To największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie.

Główną częścią konferencji były panele dyskusyjne dotyczące zagadnień branży technologicznej z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN, podkreślał podczas jednej z dyskusji, że dla użytkowników najważniejsza jest transparentność technologii i jej intuicyjność. - To jest następne wyzwanie dla firm technologicznych, stworzenie intuicyjnych w obsłudze urządzeń, które będą dostarczać wartościowe treści, wciąż okraszone pierwiastkiem ludzkim - mówił.

Z racji tego, że wydarzenie zbiegało się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też hasłem przewodnim Polish Tech Day w tym roku było "wolność i technologia".

Podczas Polish tech Day 2018 odbył się też coroczny konkurs "Pitch To London", prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, którzy mogli powalczyć o główną nagrodę w wysokości 2,5 tys. funtów.

Podium zdominowały firmy z dziedziny biotechnologii oraz promujące gospodarkę o zamkniętym obiegu. Pierwsze miejsce zdobyli Handerek Technologies, drugie Biolumo, a trzecie Genomtec.

TVN był partnerem Polish Tech Day.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane