• rozwiń

Pokestopy w McDonald's. Firmy palą się do współpracy

Foto: PAP/EPA Foto: Pierwsze Pokestopy mają zostać uruchomione w restauracjach w Japonii

McDonald's, najpopularniejsza sieć restauracji typu fast food, planuje współpracę z Nintendo, twórcami Pokemon Go. Pierwsze Pokestopy mają być uruchomione w restauracjach w Japonii, gdzie jednak spóźniono się z premierą aplikacji.

Pokemony opanowują stopniowo cały świat. Rosnącą popularność zaczynają wykorzystywać firmy do przyciągnięcia nowych klientów, a dzięki temu do zwiększenia swoich przychodów. Pierwszym dużym graczem okazał się McDonald's. Spółka zapowiedziała, że już wkrótce planuje uruchomić w restauracjach Pokestopy.

To specjalne miejsca, gdzie gracze otrzymują specjalne przedmioty przydatne w grze. Użytkownicy aplikacji doceniają zwłaszcza specjalne wabiki na kolorowe stworki. Niedługo będzie je można zdobyć także w McDonaldsach, gdzie przy okazji można będzie zakupić ulubiony McZestaw.

Akcje w górę

Tuż po ogłoszeniu planów współpracy z Nintendo, twórcami Pokemon Go, akcje McDonald's poszły w górę. Obecnie są najdroższe w historii notowania spółki na giełdzie. Kooperacja firm ma również obejmować reklamy: sieć restauracji ma zostać głównym sponsorem gry.

 

Pierwsze Pokestopy mają zostać uruchomione w restauracjach w Japonii. Twórcy zapowiadali, że gra będzie dostępna w Kraju Kwitnącej Wiśni od 20 lipca, jednak użytkownicy smartfonów na próżno czekali na premierę Pokemon Go. Zainteresowanie Japończyków jest jednak tak duże, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do zawieszenia serwerów. Podobna sytuacja miała miejsce w wielu krajach w Europie, także w Polsce, tuż po wprowadzeniu innowacyjnej aplikacji.

Pokemon Go jest oficjalnie dostępna w 35 krajach. Tylko w Stanach Zjednoczonych zdobył 21 milionów graczy w niespełna dwa tygodnie po premierze. Nintendo zapowiada dalszą ekspansję w innych krajach świata.
Świat oszalał na punkcie gry Pokémon Go:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
m_aro
Gra zachęca ludzi do aktywnego spędzania czasu, co szczególnie przyda sie spaśionym amerykanom. no ale teraz przez swoją pazerność twórcy gry wszystko schrzanią przez wspólprace z mcshitem...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Reader
Coraz więcej ludzi na świecie ma w głowach jedynie szarą papkę zamiast mózgu
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane