• rozwiń

Pokemonomania nad Wisłą. Lotnisko Chopina ostrzega graczy

Pokemonomania nad Wisłą. Lotnisko Chopina ostrzega graczy
Foto: twitter.com/ChopinAirport Foto: Pokemonomania nad Wisłą. Lotnisko Chopina ostrzega graczy

"Chcemy, czy nie chcemy... Zaczęło się..." - pokemonowe szaleństwo na dobre opanowało polskich graczy. Aplikacja Pokemon Go jest od wczoraj oficjalnie dostępna nad Wisłą i już wzbudza kontrowersje. Lotnisko Chopina "grozi poważanymi konsekwencjami" polującym na stworki.

Apel wystosowany na Twitterze można traktować z lekkim przymrużeniem oka i jako sprawny sposób wykorzystania marketingowego potencjału popularnej gry:


Choć faktem jest, że polujący na zwłaszcza rzadkie okazy pokemonów, powinni w takich miejscach jak lotniska zachować szczególną ostrożność.




 




Pokemon Go to nowa gra studia Niantic i Nintendo, która od lipca podbija świat. Same pokemony nie były niczym nowym, w grach Nintendo pojawiają się już od lat 90., ale rewolucyjny, oparty na tzw. rzeczywistości rozszerzonej sposób rozgrywki okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W rezultacie w ciągu kilku dni aplikacja niemal przegoniła Twittera pod względem liczby użytkowników. Choć oficjalnie do wczoraj dostępna była tylko w pięciu krajach.

 

O gigantycznym sukcesie świadczą też inne liczby. Kurs akcji Nintendo wręcz wystrzelił – zyskał niemal 25 proc. i podniósł wycenę spółki o ponad 9 mld dolarów. Szacuje się, że gra – choć jest darmowa – przynosi ok. 1,5 mld dolarów zysku dziennie. Wszystko dzięki mikrotransakcjom, których – za realne pieniądze – dokonują gracze.

Od tego weekendu do grona pokemonomaniaków dołączają Polki i Polacy. Gra Pokemon Go jest już oficjalnie dostępna w kolejnych 26 krajach - również w Polsce. Właściciele smartfonów mogą pobrać grę ze sklepu Google Play lub Apple Store, w zależności od modelu urządzenia. Aplikacja potrzebuje jednak sporo wolnej pamięci (około 50 MB) i pobiera znaczne zasoby energii.

Popularność gry w Polsce zaskoczyła samych jej twórców:


Jak się okazuje, kieszonkowe potwory można spotkać np. w Bydgoszczy:


 

Ale też w mniej oczekiwanych miejscach:



 

A jak sytuacja wygląda w innych częściach świata?

W nowojorskim Central Parku:


 




 




 




 

Polowanie na kieszonkowe potwory czasem prowadzi na manowce, o czym dotkliwie przekonał się 28-letni kierowca. Jednocześnie grał i prowadził samochód. Zamiast złapania niejakiego Squirtle wylądował na drzewie. A policja wydała specjalny komunikat.



 

Świat oszalał na punkcie gry Pokémon Go:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (9)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
krzychu_polska__krzychu2009
Chyba w Polsce mamy samych maniaków tego dziadostwa. Widać Niemcy nie ulegli tym cudakom. Chceta to graja, tylko nie powodujcie wypadków. Nie Właźcie na dachy, lotniska, tory kolejowe, gzymsy i autostrady.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
piotr_bo
odpowiednia instytucja powinna się zająć tą sprawą, zbierać dowody na naruszenia producenta względem polskiego prawa i po zebraniu odpowiednio grubej teczki złożyć pozew i zgolić tą firmę na grube miliony. Ale powinno to zrobić Państwo, angażując aparat państwowy do egzekucji prawa.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
panpiotruncio
wolnoć Tomku w swoim domku, mamy podobno jeszcze wolność w tym kraju, a zgolić to można ciebie za głupie wpisy, a i nie gram w to badziewie
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
gadda33
Kolejna gra, robiąca z ludzi kompletnych przygłupów !!!
W szachy spróbujcie pograć, to może jeszcze uratujecie swoje ostatnie szare komórki.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane